Hokej

Babcockův konec odstartoval lavinu! Skončilo 5 trenérů během tří týdnů

Babcockův konec odstartoval lavinu! Skončilo 5 trenérů během tří týdnů
Mike Babcock Zdroj: profimedia.cz

V hokejové NHL se dějí věci! Během posledních tří týdnů bylo vyhozeno nebo rezignovalo hned 5 hlavních trenérů. Celé to odstartoval vyhazov Mikea Babcocka, ten by tedy bez práce nemusel zůstat dlouho, když volných míst na pozici trenéra se udělalo po jeho konci dost.

Mohou za to jak sportovní výkony, tak i společenská stránka. Mike Babcock byl vyhozen kvůli té stránce sportovní. Jeho Toronto mělo letos bojovat o Stanley cup, jenže když Maple Leafs 20. 11. prohráli šestý zápas v řadě a nacházeli se v tu chvíli mimo playoffové pozice, došla vedení týmu trpělivost a Babcock se musel pakovat. Ve funkci ho nahradil dosavadní trenér torontské farmy Sheldon Keefe.


Poté přišla změna v Calgary. Tam už to nebylo kvůli výkonnosti, ale kvůli společenské stránce. Bill Peters byl obviněn z rasistického chování vůči Akimu Aliuovi, k čemuž se přidal i Michal Jordán, který uvedl, že kanadský trenér ho při zápase nakopl. Peters sám rezignoval na svou funkci 29. 11.. Flames proto povýšili asistenta Geoffa Warda na dočasného hlavního trenéra.

Související obsah

Dalším, kdo musel vyklidit pozici se stal John Hynes z New Jersey Devils. Ten byl vyhozen kvůli špatným výsledkům třetího prosince. Ďáblové jsou v celé lize předposlední, pouze před Detroitem. Hynese nahradil ve funkci Alain Nasreddine, který v u Devils působil 4 roky v pozici asistenta.


Čtvrtým trenérem, který v této sezoně NHL skončil se stal Jim Montgomery. Ten dostal v Dallasu 10. 12. padáka kvůli neprofesionálnímu chování. Vedení týmu ale neoznámilo, o co konkrétně mělo jít. Montgomeryho místo zaujal jeho asistent Rick Bowness.

Související obsah


Pětici koučů prozatím uzavírá Peter DeBoer. Ten byl vyhozen 12. 12. z týmu San Jose Sharks po pěti prohrách v řadě a celkově špatných výkonech v sezoně. DeBoer se se Žraloky dostal ve všech čtyřech sezonách do play off, a v prvním roce dokonce do finále Stanley cupu. DeBoerovu pozici zaujal Bob Boughner. Spolu s hlavním trenérem skončili i jeho dva asistenti a trenér brankářů.


A právě na post gólmanského trenéra angažovali Sharks zajímavé jméno. O Jonese, Della a další se bude nyní starat bývalý skvělý brankář, který v San Jose odchytal devět sezon, Rus Nabokov.

Zdroj: Profimedia


Mike Babcock, u kterého tyto trenérské rošády začaly, byl nejlépe placeným trenérem v soutěži. A pro tohoto uznávaného trenéra by neměl být problém najít další angažmá. Do karet mu hraje právě i konec čtyř dalších trenérů, takže jeho období nezaměstnanosti by mohlo mít až nečekaně krátké trvání.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události