Olympiáda

Zajímavý tah Francouzů, olympiáda bude na dvou odlišných koncích planety

Zajímavý tah Francouzů, olympiáda bude na dvou odlišných koncích planety
Zdroj: Profimedia

Francouzská Paříž bude hostit olympijské hry v roce 2024. Již příští rok bude olympijským sportem surfing, a právě ten se rozhodli francouzští pořadatelé umístit na polynéský ostrov Tahiti.

Tahiti leží přibližně 15 700 kilometrů od Paříže, takže se dá směle říct, že na druhém konci světa. Pořadatelé se pro Tahiti rozhodli kvůli takřka garantovaným vlnám v letních měsících.


Obrovská vzdálenost ale není jedinou kontroverzí, které surfing na Tahiti přináší. Exotická lokalita je v kalendáři světového poháru v surfingu mužů, ale ženy zde nesoutěží. Vlny jsou totiž na Tahiti až příliš velké a jsou pro ženy považovány za příliš nebezpečné.


Organizátoři se s tímto problémem plánují popasovat správným načasováním ženských závodů. "Můžeme ženský závod naplánovat na takový denní čas, kdy vlny nejsou tolik silné," uvedli organizátoři.

Související obsah


Nicméně  tahitskou lokalitu ještě neschválil Mezinárodní olympijský výbor, takže pořádání olympijského surfingu v Tichém oceánu ještě není definitivní. Konečné rozhodnutí by mělo padnout v lednu roku 2020.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události