Snowboardcross

Pazdera vyhrál na deaflympiádě! Obhájil tak zlato z před čtyř let

Pazdera vyhrál na deaflympiádě! Obhájil tak zlato z před čtyř let
Zdroj: Profimedia

Deaflympijské hry jsou sportovní událostí určenou pro neslyšící, nebo osoby s velkým sluchovým postižením. Snowboardcross byl letos součástí deaflympiády podruhé a i napodruhé ho vyhrál český sportovec Tomáš Pazdera.

Pazdera si v italské Santa Catarině dojel pro suverénní vítězství, když vyhrál všechny kvalifikační jízdy i finále. Na začátku finále musel ustát menší strkanici, ale nakonec si opět suverénně dojel pro vítězství.


"Konkurence byla oproti Rusku před čtyřmi lety výrazně větší, přijelo sem mnohem víc závodníků, takže jsem strašně, strašně moc rád, že to takhle dopadlo," radoval se Pazdera po vítězném závodě.


Tomášovým trenérem je Marek Jelínek, který trénuje i olympijskou vítězku Evu Samkovou. Ten také prozradil, jakými komplikacemi si Pazdera poslední dobou prošel. "Tomáš si na podzim při tréninku přetrhl vazy v koleni, poté ztratil i zbytky sluchu, takže byl deset dní na infuzích," uvedl sportovcův trenér.


Na posledním soustředění měl problémy se zády a několik hodin musel pracovat na tom, aby vůbec mohl trénovat. "Je to jeden z největších bojovníků, jaké znám a já jsem velmi pyšný, že ho můžu trénovat," nešetřil Jelínek slovy chvály.


Pazdera tak po minulé deaflympiádě ovládl i tu letošní, a jelikož vyhrál i mistrovství světa, je v komunitě neslyšících zatím neporažen.

Související obsah

Pro Tomáše Pazderu ale není snowboardcross jediným sportovním odvětvím, ve kterém vyniká. Dříve se věnoval atletice ve které soutěžil na deaflympiádě v roce 2009. Vytvořil tam také dosud platný český rekord neslyších v hodu diskem.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Snowboardcross

Důležité Události