NBA

Milwaukee porazilo Lakers a dál neochvějně kraluje NBA

V NBA byl na programu souboj nejlepších týmů celé soutěže. Na své palubovce hostilo Milwaukee Los Angeles Lakers. A byl to vzrušující basketbal, který skončil výhrou domácích 111:104.

Na jedné straně zářil Giannis Antetokounmpo, na druhé Anthony Davis s LeBronem Jamesem. Právě čtyřiatřicetiletý Američan se blýskl triple-doublem, když nasbíral 21 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí.

Jeho spoluhráč Davis byl s 36 body nejlepším střelcem utkání, k tomu přidal i 10 doskoků, ale stejně to na domácí vedené Řekem Antetokounmpem nestačilo. Pětadvacetiletý rodák z Atén stihl nasázet 34 bodů a doskočit 10 míčů.

Domácí měli zápas ve své režii od konce první čtvrtiny. Tu nakonec vyhráli o šest bodů. V té druhé se rychle dostali do dvouciferného vedení, které se dostalo na rozdíl až 21 bodů. Ve druhém poločase se sice náskok ztenčil, ale hosté se přiblížili nejvíce na pětibodový rozdíl. Nakonec prohráli o sedm bodů.

Bucks tak ukázali, kdo je nyní nejlepším týmem NBA. Připsali si 25. výhru z 29 zápasů. Lakers mají bilanci 24 výher a 5 porážek.