Rok 2019: Hvězdná Slavia, tažení basketbalistů a král Krpálek

Žádná olympiáda, přesto 365 dnů plných úspěchů. Rok 2019 přinesl hvězdné soupeře Slavie i skvělý úspěch českých basketbalistů. Připomeňte si největší sportovní události uplynulého roku.

Leden

4. leden - Sparta ohlásila velký návrat Tomáše Rosického. Legendární fotbalista přišel do role sportovního ředitele klubu.

6. leden – České skoky na lyžích v posledních letech stagnují, o to větší úspěch bylo páté místo Romana Koudelky na Turné čtyř můstků. Tímto výkonem si vylepšil i nejlepší celkové umístění z tohoto prestižního podniku, kterého dosáhl v roce 2012.

24. leden – Velký den pro mladou hvězdu českého biatlonu. Markéta Davidová v italské Anterselvě poprvé stanula na nejvyšším stupni, když ovládla sprint.

26. leden – Petra Kvitová usilovala o třetí grandslamový titul v kariéře, v Austrálii to ale nakonec nevyšlo. Japonské tenistce Naomi Ósakaové podlehla 6:7, 7:5 a 4:6.

Únor

1. únor – Vyhrála olympijské hry, měla doma i velký křišťálový glóbus, titul mistryně světa ale Evě Samkové stále chyběl. Vybojovala ho až v americkém Park City, kde v žádné jízdě nenašla přemožitelku.

7. únor – To je den, kdy Martina Sáblíková rozjela parádní jízdu. Nejdříve vybojovala titul mistryně světa na tříkilometrové trati a o dva dny později i na pětikilometrové. Své tažení zakončila v Calgary, kde na obou tratích vylepšila světové rekordy.

10. únor – Nadvláda českých tenistek skončila. V posledním desetiletí Češky šestkrát zvedly pohár nad hlavu, letos ale prohrály s Rumunskem v prvním kole 2:3 a putovaly do baráže.

23. únor – Praha poprvé přivítala turnaj nejslavnější MMA organizace. Ten byl ve znamení domácího zápasu Lucie Pudilová, ta ale s Liz Carmouche prohrála k nelibosti diváků na body. UFC Fight Night vyvrcholilo zápasem mezi Santosem a Polákem Blachowiczem. Brazilský zápasník se radoval po KO ve třetím kole.

Další události roku 2019 si připomeňte na další straně

Březen

2. březen – Takový úspěch česká cyklistika nepamatuje. Zdeněk Štybar ovládl prestižní závod Omloop Het Nieuwsblad a jako první Čech vyhrál závod WorldTour.

8. březen – Dlouhých osm let neviděli fanoušci sjezdového lyžování v Česku závod Světového poháru. Obří slalom na téměř domácím závodě vyhrála Slovenka Petra Vlhová, slalom pak zvládla nejlépe suverénka loňské sezony Mikaela Shiffrinová.

Duben

18. duben – Velkolepá jízda Slavie končí. Postupně vyřadila Genk a Sevillu, ve čtvrtfinále ale byla nad její síly slavná Chelsea, které podlehla 0:1 v Edenu a na Ostrovech padla poměrem 3:4.

19. duben – Jaromír Jágr dotáhl Kladno do extraligy! Legendární osmašedesátka nasázela Motoru čtyři góly a Kladno vystřídalo v nejvyšší české soutěži Chomutov. Pardubice svou extraligovou příslušnost uhájily, Motor opět neuspěl.

28. duben – Extraliga má staronového mistra. Třinec podruhé v historii dokázal ovládnout finále a po triumfu v roce 2011 znovu zvedl nad hlavu pohár pro vítěze extraligy. Ve finále přetlačil Liberec 4:2 na zápasy.

Květen

23. květen – Remíza 0:0 v Ostravě znamenala jediné. Slavia si kolo před koncem nadstavby zajistila titul. Pro Sešívané to byl titul s číslem 19.

26. květen – Uběhly tři dny a Slavia se opět střetla s Baníkem. Tentokrát se jednalo o pohárové finále a Slavia ho vyhrála 2:0. Sešívaní získali prestižní double po 77 letech.

26. květen – Filip Hronek se v samostatném nájezdu dostal do velkého úhlu a medailový sen se rozplynul. Čeští hokejisté v boji o bronz podlehli Rusku 3:2 po nájezdech a medailové čekání se protáhlo už na sedm let.

29. květen – Loučení Petra Čecha s fotbalovou kariérou nevyšlo. Arsenal ve finále Evropské ligy padl s Chelsea vysoko 1:4. Čech se pak stal sportovním ředitelem Blues.