MMA

Nebylo to o penězích! Vémola proti Véghovi zápasil skoro zadarmo

Nebylo to o penězích! Vémola proti Véghovi zápasil skoro zadarmo
Zdroj: Profimedia

OKTAGON 15 byl nejúspěšnější událostí bojových sportů v československé historii. Rekordní návštěvnost a obrovská sledovanost vydělaly organizaci pořádný balík. Nicméně celá akce musela i něco stát. Největší část nákladů jsou prý odměny zápasníkům. Přitom Vémola bojoval skoro zadarmo.

V médiích proběhla informace, že oba aktéři zápasu století mají inkasovat 1,5 – 2 milióny korun. Nicméně Karlos, který je známý pro svou zálibu v drahých autech a luxusním životním stylu, si skoro nic nevydělal.

„Příprava, dovoz tréninkových partnerů a všechno mě bude stát celou výplatu. Ale mě je to úplně jedno. Není to zápas o penězích, ale o vizi nesmrtelnosti,“ řekl český terminátor o svém kontě v pořadu OKTAGON MAJK #21.

Související obsah


Vémola tentokrát nešel po zisku a už před soubojem připomínal slova hokejové ikony Jaromíra Jágra: „Nejtěžší zápasy se hrají zadarmo, toto není o penězích, ale jak říkal Conor (McGregor), po tomhle zápase se o něm bude vyprávět. To je celé, co mě zajímá.“

Karlos Vémola tak ukázal, že mu záleží na svém odkazu a zapsání se do dějin českého MMA. Zápas přirovnal k legendárnímu boxerskému duelu Muhammada Aliho a George Foremana.

Související obsah

Kolik nakonec zápas účastníkům vydělal, není známo. Kromě odměn od OKTAGONU zápasníci inkasují díky sponzorům a něco jim vydělá i aktivita na sociálních sítích.

Související obsah

Co bude s českým zápasníkem dál, není jisté. Ačkoli zápas století prohrál, v kariéře může ještě hodně dosáhnout. Nabízí se titul o šampióna do 84 kg. Případně postupná eliminace všech polotěžkých soupeřů, dokud by nezbyl nikdo jiný než znovu Attila Végh.

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události