Liverpool drží neporazitelnost v lize. Arsenal přišel o výhru v závěru

Fotbalisté Liverpoolu jedou na vítězné vlně. Poté, co získali trofej na mistrovství světa klubů, drtí i soupeře z Premier League. Tentokrát se však vítězství nerodilo lehce a domácí nakonec zvítězili nad Wolverhamptonem těsně 1:0. Další porážku má naopak za sebou Arsenal, ten v londýnském derby nestačil na Chelsea a prohrál 1:2.

Pro vývoj utkání byl klíčový závěr poločasu. Liverpool se nejdříve radoval z gólu Maného, jenže ten rozhodčí ve 43. minutě nejdříve odvolal po ruce Lallany. Po přezkoumání videa však svůj názor změnil a branka nakonec platila. Nicméně v nastaveném čase se prosadil i Wolverhampton. Ovšem do celé situace znovu vstoupil sudí, který ve spolupráci s VARem rozhodl, že tato branka naopak platit nebude. Důvodem byl však více než těsný ofsajd.

Hosté byli ze situace z konce půle dost frustrovaní a ve zbytku zápasu se už nezmohli favoritovi vzdorovat, naopak Liverpool si udržel své hubené vedení a nakonec se raduje z dalšího vítězství, kterým si pojistil vedení v Premier League.

Další zápas blbec má za sebou Arsenal, ten si ve svém druhém duelu pod taktovkou nového kouče Artety připsal druhou porážku. V londýnském derby proti Chelsea vedli domácí Gunners 1:0 zásluhou Aubameyanga. Jenže Blues dokázali vývoj utkání změnit v závěrečných deseti minutách. Nejdříve se trefil Jorginho a zmar Arsenalu dokonal Tammy Abraham. Chelsea tak nakonec zvítězila 2:1 a drží čtvrté místo v anglické lize. Naopak Arsenalu patří až 12. místo.