Cyklistika

Čtyřnásobný vítěz Tour de France v problémech? Froome zprávu vyvrátil

Čtyřnásobný vítěz Tour de France v problémech? Froome zprávu vyvrátil
Zdroj: Profimedia

Fenomenální cyklista Chris Froome se údajně stále nemůže dát dohromady po červnovém těžkém zranění. Aspoň s takovou zprávou přišel italský magazín Bicisport, podle kterého musel cyklista ze zdravotních důvodů opustit tréninkový kemp stáje Ineos ve španělské Mallorce. Froome však tuto zprávu dementoval.

„Po dvou dnech ve Španělsku se Froome vrátil domů, Nedaří se mu dobře a je otázka jestli se z toho dokáže dostat,“ potvrdil pro magazín nepříjemné zvěsti ředitel stáje Ineos Daria Cioniho.

Související obsah

Sám cyklista však tuto informaci vyvrátil v nedělním prohlášení na Twitteru. "Ano byl jsem sice poslední na prosincovém tréninkovém kempu, ale moje zranění se hojí dobře a ve čtvrtek nastoupím do dalšího tréninku," dodal Froome.


Čtyřiatřicetiletý cyklista si přivodil těžké zranění v červnovém závodě Critérium du Dauphiné. Chris Froome ztratil během tréninkové projížďky kontrolu nad svým kolem a ve vysoké rychlosti narazil do zdi.
 

Diagnóza zněla pro britského závodníka až strašidelně. Cyklista si zlomil stehenní a hrudní kost, utrpěl také zlomeniny krčního obratle a žeber. Jeho tělo tak museli lékaři vyztužit kovovými destičky a šrouby, které následně v listopadu vytáhli a návrat Frooma pro letošní sezonu tak vypadal reálně.

Související obsah

Otázkou je, jestli se britský cyklista dokáže vrátit zpátky do závodní formy. Další tréninkový výpadek totiž může znamenat, že Froome nebude schopen startu na nejslavnějším cyklistickém závodě, kde by mohl získat už pátý triumf a dorovnat tak legendy v počtu vítězství na Tour de France, Eddieho Merckxe, Bernarda Hinaulta, Jacquese Anquetila a Miguela Induraina.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události