NHL

Nováčkovi NHL Vegas Golden Knights se daří, přesto mění trenéra

Nováčkovi NHL Vegas Golden Knights se daří, přesto mění trenéra
Zdroj: Profimedia

Gerard Gallant končí jako trenér u nováčka NHL z Vegas. Přestože ještě před týdnem Zlatí Rytíři vedli Pacifickou divizi, přišla nyní série čtyř proher a vedení týmu se rozhodlo pro změnu. Gallanta ve funkci nahradí Peter DeBoer, který byl 11. prosince vyhozen ze San Jose.

Největší Gallantova chyba, jakožto trenéra týmu z Nevady byl asi přepálený start v první sezoně. Jako úplnému nováčkovi ligy se Rytířům v ročníku 2017-18 předvídalo, že budou sbírat prohru za prohrou a do playoff se vůbec nedostanou, jak to u nováčků NHL bývá, jenže Gallantův tým se probojoval až do finále Stanley Cupu, kde podlehl Washingtonu.


Tým z města hazardu se tímto úspěchem namlsal. Golden Knights najednou nebyli bráni jako podřadný soupeř, který v rozšiřovacím draftu posbíral nechtěné hráče, ale jako tým s těmi nejvyššími ambicemi.

Zdroj: Profimedia


A na to doplatil právě kanadský trenér. "Myslíme si, že hrajeme pod naše možnosti," uvedl podle webu nhl.com generální manažer Zlatých Rytířů Kelly McCrimmon. "Občas cítíte, že je potřeba změna," obhajoval překvapivý krok. Vegas se sice nachází až na pátém místě Pacifické divize, ale na druhý Edmonton ztrácí jediný bod a na vedoucí Arizonu tři.

"Zlobím se na sebe, že jsem tohle dopustil," dával si za vinu propuštění Gallanta i jeho asistenta brankář Marc-André Fleury. "Velmi je respektujeme. Vždy k nám byli upřímní, chovali se ke všem hráčům s úctou a nikdy o nich neuslyšíte nic špatného," nešetřil slovy chvály trojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Související obsahPro Gerarda Gallanta to byl již druhý překvapivý vyhazov za poslední roky. V sezoně 2015-16 dovedl Floridu k prvnímu místu v Atlantické divizi, ale v následujícím ročníku odkoučoval pouze 22 zápasů, během kterých se potýkal s obsáhlou marodkou, a dostal padáka.


V tu chvíli si ho vyhlédl právě čekatel na NHL z Vegas a Gallant se podílel na úspěšném rozšiřovacím draftu. Jenže po dvou a půl sezonách v Nevadě končí. Ale právě díky úspěchu s nováčkem ligy se spekuluje, že by Gallant mohl tuto funkci obdržet i v Seattlu, který se do ligy připojí na sezonu 2021-22.

Související obsahJenže do té doby zbývá ještě spousta času, takže se dá očekávat, že některý ze současných týmů si úspěšného trenéra bude chtít urvat pro sebe nějakou lukrativní nabídkou, která se bude Gallantovi jen těžko odmítat.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události