Salah, Mané, Firmino? Ale kdeže! Útočná trojice United dává více gólů

Současný Liverpool pod vedením Jürgena Kloppa je světem opěvovaný. O jeho triumfu v letošní sezoně Premier League takřka nikdo nepochybuje a útočný trojlístek Salah-Mané-Firmino nahání strach všem obranám. Jenže letos to není v jejich podání žádná velká střelnice. I ofenzivní trojice Manchesteru United dala letos více gólů, přestože odehrála podstatně méně minut.

Mohamed Salah, Roberto Firmino a Sadio Mané - to jsou útočníci, kteří jsou obecně uznávaní jako světová špička. Vždyť také táhnou svými góly úspěšný Liverpool, v jehož základní sestavě chybí jen výjimečně.

Zdroj: Nova Sport

Na druhé straně Manchester United je v lize mimo první čtyřku. Z pátého místa ztrácí na čtvrtou Chelsea 5 bodů. Jenže jeho útoční hráči produkují více gólů než ti z Liverpoolu. Trojice Martial-Rashford-Greenwood v současné sezoně nastřílela ve všech soutěžích celkem 39 gólů, zatímco trojlístek Reds jich má pouze 38.

Slovo "pouze" se zde může zdát nevhodné, ale při pohledu na odehraný čas je v porovnání těchto trojic na místě. Ta liverpoolská má totiž odehráno celkem o 2000 minut více.

V neděli dojde na druhou konfrontaci těchto dvou týmů v sezoně, takže ofenzivní hrozby z Liverpoolu budou mít možnost dokázat, že jsou to oni, kdo vládne Anglii. V prvním vzájemném zápase se týmy rozešly smírně výsledkem 1:1, což byla jediná bodová ztráta Liverpoolu v letošní sezoně Premier League.