MMA

Procházka promluvil o vstupu do UFC. Slova přidala i česká legenda

Zápasník Jiří Procházka podepsal smlouvu s UFC. V nejprestižněji organizaci světa, tak bude už čtvrtým bojovníkem z České republiky. Nejen pro českého samuraje, ale i pro česko-slovenskou scénu je to obrovský úspěch. Podívejte se, jaká jsou zápasníkova první slova i jak jeho kariéru hodnotí domácí MMA legenda Michal Hamršmíd.

Michal Hamršmíd (23-10-2-1NC) se smíšeným bojovým uměním věnuje přes dvě dekády. Svůj první profesionální MMA zápas měl v roce 1999. Kromě aktivní kariéry se zasloužil o propagaci tohoto sportu u nás. Jako promotér stojí za organizací GCF, kde Procházka nastartoval svou kariéru.
 

„Jirka začal v roce 2012 v naší organizaci GCF, kde absolvoval jedenáct zápasů a stal se šampionem. Poté se dostal do Japonska, kde se stal šampionem RIZINU a nyní přišel ten největší sportovní cíl a tím je UFC,“ řekl o šampionově kariéře promotér GCF v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

Zdroj: Profimedia

„Momentálně je 13. na světě. Ve své váze porazil bývalé UFC bojovníky, takže si myslím, že může,“ odpovídal Michal Hamršmíd na otázku, jestli Procházka zvládne zápasníky nejlepší MMA organizace světa. Promotér GCF zná Jiřího jako málo kdo, a také ví, co je jeho největší zbraň: „Myslím si, že je to jeho hlava.“

Související obsah

A jak velký krok své kariéry vidí sám Procházka? „My jsme to řešili hned po novoročním zápase (RIZIN 20), takže překvapený nejsem. Vždycky jsem věděl, že po RIZINU do UFC chci, jen jsem nevěděl, jestli to uděláme se zastávkou v BELLATORU nebo rovnou. Jsem za to rád a mám tu největší motivaci ukázat, co ve mně je. Těším se na to,“ řekl Procházka exkluzivně televizi Nova.

Související obsah

Dále Procházka (26-3-1) potvrdil, že nastoupí proti někomu z UFC top 10 polotěžkých vah (do 94 kg), ale přesného zápasníka ještě nezná. „Teď nad tím spekulujeme, ještě jsme neřešili přesnou nabídku, ale věřím, že do první poloviny roku to může být,“ prozradil 13. MMA zápasník světa, kdy ho fanoušci uvidí v akci.

Související obsah

Český samuraj má 10 vítězství v řadě. V japonské organizaci RIZIN se stal šampionem polotěžké váhy a teď míří do vysněného UFC. Ze stejného úspěchu se mohli těšit jen Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová a český Uzbek Mach Muradov.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události