MMA

Je IMMAF v rozkladu? Hamršmída situace neznepokojuje: Není se čeho bát

Michal Hamršmíd
Michal Hamršmíd | Zdroj: Nova Sport

Na internetu se objevila zpráva, že mezinárodní organizace IMMAF, která zaštiťuje národní asociace MMA, je ve finančních potížích a trpí personální krizí. V exkluzivním rozhovoru pro TN.cz to vyvrátil předseda českého svazu MMA Michal Hamršmíd.

Před pár dny se objevila zpráva, že představitelé organizace IMMAF, která je mezinárodním řídicím orgánem pro amatérské MMA, rezignovali na své funkce. Důvodem má být zadluženost organizace. 

Organizace UFC prý poskytla na rok 2023 IMMAF prostředky ve výši jednoho milionu dolarů (22 milionů korun) a podle MyMMANews už byly všechny tyto peníze vyčerpány. 

V přiložené kopii dopisu píše August Wallén, který je čestným prezidentem IMMAF, že je organizace značně zadlužená a mnoho klíčových zaměstnanců se rozhodlo rezignovat. "Jinými slovy řečeno, máme před sebou finanční i personální krizi," píše se v dopise. 

Předseda českého svazu MMA Michal Hamršmíd však nemá strach o fungování organizace, která zastřešuje všechny světové národní MMA svazy. "Podle mě se není čeho obávat nebo se znepokojovat. Jsem přesvědčen, že IMMAF to ustojí, nemám strach o to, že by to nefungovalo. Jen není v takové finanční kondici, jako byla dřív. Některé firmy, které ji sponzorovaly, třeba i zanikly. I jednotlivé národní svazy bojují o přežití po covidu," řekl v rozhovoru pro TN.cz Hamršmíd. 

To, že má organizace finanční problémy, potvrzuje i dopis od prezidenta IMMAF Kerritha Browna předsedům národních organizací, který má redakce TN.cz k dispozici. "Není pochyb o tom, že toto období je pro federaci z finančního hlediska náročné, ale my pracujeme na vyřešení tohoto problému a věříme, že se řešení podaří brzy najít. Covid měl zničující dopad na mnoho mezinárodních sportovních federací," píše se v dopise. "IMMAF prošla několika finančními audity a žádné problémy se neobjevily," napsal v dopise Brown s tím, že audity prováděly i organizace WADA nebo SIGA.

Související obsah

​Hamršmíd však nemá obavy i díky rozhovoru s prezidentem IMMAF a předsedy národních svazů. "Situace není úplně růžová, ale to teď není nikde, možná kromě fotbalu. Řekl jsem i členům, že mě to neznepokojuje," oznámil předseda českého svazu MMA.

Také prý není pravda, že by odešlo mnoho zaměstnanců. V dopise od prezidenta organizace se píše: "Pouze jeden zaměstnanec podal výpověď, ostatní měli smlouvy vypovězeny. Všichni tito lidé byli smluvními partnery, nikoli zaměstnanci." Financování od UFC prý opravdu skončilo, ale není to žádné překvapení, protože se počítalo s tím, že podpora nebude trvat donekonečna. Na rok 2023 požádala IMMAF americkou organizaci o další podporu a ta souhlasila. 

V létě se má uskutečnit mistrovství světa juniorů právě pod hlavičkou IMMAF. "Myslím si, že určitě proběhne, tam je dlouhodobá smlouva. Myslím si, že všechny soutěže proběhnou," řekl Hamršmíd ohledně nadcházejících událostí. 

V nedávném zápasu na Bellatoru 292 skončil Jamauči s prokopnutým kolenem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události