Tenis

Průšvih českého tenisu! Žádný muž nebude po 38 letech na Australian Open

Průšvih českého tenisu! Žádný muž nebude po 38 letech na Australian Open
Zdroj: Profimedia

Poslední českou nadějí byl Lukáš Rosol, ten ale ve finále kvalifikace podlehl Pedru Martinezovi ve dvou setech. Pokud se na něj tedy neobrátí štěstěna, že by se do turnaje ještě zapojil jako lucky loser, bude to poprvé od roku 1982, kdy nebudou mít Češi žádného zástupce v mužské dvouhře na australském grandslamu.

Český ženský tenis patří ve světě k tomu nejlepšímu. Naše reprezentantky vyhrály šest z posledních devíti ročníků Fed Cupu. Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou patří dlouhodobě do nejlepší desítky, a ani další příliš nezaostávají. Markéta Vondroušová to loni dotáhla do finále French Open a Barbora Strýcová do semifinále Wimbledonu.


Naproti tomu mezi muži je to úplně jiný příběh. Dlouhou dobu táhl český tenis Tomáš Berdych, ale po konci jeho kariéry najednou není žádný Čech ani v elitní stovce. Nejvýše je v žebříčku Jiří Veselý na 108. pozici.

Související obsahNyní ale trápení českých tenistů našlo svůj vrchol. Od roku 1982 měli Češi vždy na Australian Open zastoupení v hlavní části turnaje, jenže tato série letos končí.


Do kvalifikace zasáhli pouze dva Češi. Zdeněk Kolář vypadl hned v jejím prvním kole s Američanem JJ Wolfem ve dvou setech. Naději dlouho držel Lukáš Rosol, který první dvě kola kvalifikace vyhrál, jenže v tom posledním padl se Španělem Martinezem 4:6 a 2:6.

Související obsahBudoucností českého tenisu by snad mohli být mladíci Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek, kteří se však letos do kvalifikace Australian Open nedostali kvůli příliš nízkému postavení v žebříčku.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události