Ester Ledecká

Nezastavitelná! Ester Ledecká ze zapsala do historie Světového poháru

Nezastavitelná! Ester Ledecká ze zapsala do historie Světového poháru
Zdroj: Profimedia

Další fantastický úspěch má na svém kontě český fenomén Ester Ledecká. Poté, co zbořila milník na olympijských hrách, kde získala zlato s lyžemi i snowboardem, tuto metu pokořila i ve Světovém poháru. Ve slovinském středisku Rogle vrátila Němce Hofmeisterové porážku z přechozího závodu a slaví první letošní snowboardový triumf!

Stejně jako v Bad Gasteinu, i na svahu v Rogle se probojovala do bojů o nejcennější kov v obřím slalomu stejná dvojice. Své semifinálové jízdy zvládly nejlépe Ester Ledecká a Ramona Theresia Hofmeisterová, které tak proti sobě stanuly ve velkém finále.

Ledecká zajela dobře už osmifinále, kde si poradila s Číňankou Ruxin Zangovou. Ve čtvrtfinále svedla celkem vyrovnanou bitvu se švýcarskou snowboardistkou Julií Zoggovou, nad níž si postupně vytvořila mírný náskok. Zoggová ale těsně před koncem nevybrala jeden z oblouků a závod nakonec ani nedokončila.

Související obsah

Semifinálová jízda s Natalií Sobolevovou z Ruska se nesla v režii české „obojživelnice“, která zvládá perfektně lyže i prkno. Ledecká si už na prvním mezičase vybudovala těsný náskok a do cíle dojela skoro o vteřinu rychleji než její protivnice.

Na řadu tak přišlo další měření mezi ní a Hofmeisterovou. Rozjezd měla lepší Němka, která ale zhruba v polovině kopce spadla. Při obrátce do levého oblouku se jí zasekla hrana do rýhy a Ledecká si posléze pohlídala pozici a dojela s pohodlným náskokem.

Česká závodnice tak pokořila další milník a stala se první závodnicí na světě, která vyhrála v jedné sezóně Světový pohár na lyžích a na snowboardu. Co přijde dál? Že by Ester zkusila nasadit brusle?

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události