Petra Vlhová

Wow, to bylo o prsa! Tři závodnice na rozdílu jediné setiny a dvě vítězky!

Wow, to bylo o prsa! Tři závodnice na rozdílu jediné setiny a dvě vítězky!
Zdroj: Profimedia

Druhé kolo obřího slalomu v Sestriére přineslo závěr, po kterém musel nejeden kardiak na vzduch a zhluboka dýchat! Všechny tři medailové pozice se vměstnaly do rozdílu jediné setiny. V italském středisku nakonec vystoupaly na nejvyšší stupínek hned dvě závodnice.

Až třetí místo musela zkousnout dlouholetá královna alpského lyžování Mikaela Shiffrinová. Hlavu musela sklonit i před Petrou Vlhovou, se kterou nedávno rozhořela konflikt. Americké závodnici vadilo, že si prý trenér Slovenky soupeřku na svahu natáčí a díky tomu ji Vlhová poráží.

A porazila ji i v italském středisku, kde se k ní vměstnala i Federica Brignoneová z Itálie, jež přeťala cílovou linii v naprosto totožném čase s Vlhovou. Shiffrinové napočítala časomíra nejtěsnější možnou odchylku. Jednu setinu. Diváci pod kopcem byli k neudržení. Takové drama by záviděl i sám mistr pera William Shakespeare.

Související obsah

Italka vyhrála první kolo s náskokem sedmnácti sekund na Vlhovou, nakonec bronzová Američanka ztrácela na čtvrtém místě na nejvyšší stupínek 42 vteřin. Ve druhém kole pokazila třetí Němka Vikrotia Rebensburgová, která nakonec finišovala celkově na šestém místě.

 

Ve druhém kole zajela suverénně nejrychleji Shiffrinová a vyslala svým soupeřkám solidní signál. Jako první s ní svedla souboj Vlhová, které po protnutí cíle naměřila časomíra o setinku lepší čas.

S velkým tlakem se parádně vyrovnala i Italka Brignoneová, která nakonec Slovenku dorovnala a oslavila před vlastním publikem půlený triumf. Nejtěsnější závod sezóny je na světě!

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.