MMA

McGregor je na rozcestí. COMEBACK zvládl, teď neví koho sejmout dřív!

McGregor je na rozcestí. COMEBACK zvládl, teď neví koho sejmout dřív!
Conor McGregor po vítězství na UFC 246 | Zdroj: Profimedia

Conor McGregor zvládl svůj comeback. Po úspěchu na UFC 246 se nabízí otázka, co bude s ikonou smíšených bojových umění dál. Sám říká, že chce v zápasení pokračovat. Už během předzápasového dění zmínil několik výzev, které by chtěl pokořit.

Pro irského ranaře je vítězství nad Donaldem Cerrone první výhra od roku 2016. Nicméně už před zápasem oznámil, že rok 2020 bere jako novou sezónu, ve které chce zápasit minimálně 3x. Pro bývalého dvojnásobného šampiona je nejdůležitější konzistence a zůstat aktivní.
 

K naplnění jeho cílů se nabízí hned několik možností. Při svém comebacku nastoupil ve velterové váze (do 77 kg) a svým výkonem umlčel hlasy, tvrdící, že na tuto kategorii nemá.

McGregor ukázal, že může zápasit ve váhovkách od 66 do 77 kg. Na pozápasové konferenci řekl: "Jeden pás prostě není dost," o čemž svědčí jeho tituly z lehké a pérové váhy. Teď ho zajímá ten velterový. Kromě široké nabídky potenciálních MMA zápasů, se nabízí i další výzvy v boxerském ringu.

Související obsah

McGregor vs. Jorge Masvidal o BMF pás

Ačkoli prezident UFC Dana White prohlásil, že bojovníci ve váhovce do 77 kg jsou na Conora moc velcí a silní, Ir ukázal, že se s nimi může měřit. Masvidal drží pás Největšího grázla UFC a ačkoli McGregora zajímá víc ten zlatý šampionský, klidně si pro něj půjde. „Není to dobrý pás, ale vezmu si ho. Přidejte ho na seznam,“ řekl na pozápasové konferenci. A ani hvězda roku 2019 se netají tím, že by se s Irem ráda potkala v kleci.

Zdroj: Profimedia


Druhý zápas s Floydem Mayweatherem

V roce 2017 si McGregor odskočil do boxerského ringu, kde se postavil pravděpodobně nejlepšímu boxerovi historie. Floyd Mayweather porazil Conora v 10. kole TKO. Nicméně Ir si ze zápasu odnesl prý až 2 miliardy korun. Možná právě kvůli astronomické výplatě by chtěl duel zopakovat. „Myslím, že bychom měli mít odvetu. Byl jsem tehdy fenomenální. Vím, že ho příště porazím. Určitě se znovu potkáme,“ řekl v Conor v rozhovoru pro ESPN. Eventuálnímu zápasu pomáhá i fakt, že Mayweather začal spolupracovat s prezidentem UFC Danou Whitem. I hned po Conorově zápasu sdílel vyzývavý plakát.


 

Boxerský zápas s Manny Pacquiaem

McGregor nechce jen porazit Mayweathera, ale je přesvědčený, že získá i boxerský titul. Na radaru má tak i několikanásobného šampiona Mannyho Pacquiao (62-7-2). Dokonce k jejich zápasu vydal boxerův manažer plakát a prohlášení, že by se mohli utkat na novém fotbalovém stadionu. „Byl bych poctěn být prvním MMA zápasníkem, který by zápasil v nové aréně. Zápas proti malému, silnému levákovi. To je něco, co mě rozhodně zajímá,“ řekl Conor v předzápasových rozhovorech. Dříve pro ESPN přiznal, že s Mannym už v minulosti jednali.

Zdroj: Profimedia

 

Titul velterové váhy

Knockoutováním Cerroneho se McGregor zapsal do historie. Jako první zápasník v UFC dokázal ukončit soupeře ve třech váhových kategorií (66 kg,70 kg a 77 kg). V plánu má i další prvenství, chce být prvním, kdo se stal trojnásobným šampionem. V cestě mu stojí Kamaru Usman. „Jsem král divize a ke mně není zkratka. Ale neberte mě špatně. Byl by to obrovský zápas, klidně mu dám tu příležitost. Jestli to bude Conor nebo někdo jiný, je mi to jedno. Můžu ho porazit jakým způsobem jen chci,“ řekl po UFC 246 král velteru.

Zdroj: Profimedia


Odveta s Chabibem Nurmagomedovem

Titul, peníze a odveta. To vše obnáší výzva v podobě neporaženého Dagestánce. V roce 2018 se spolu už jednou utkali a ačkoli Conor prohrál, byl v historii první, kdo Chabibovi sebral kolo. Nurmagomedov druhý zápas odmítá, prý pro něj Ir už není výzva a musel by vyhrát 10krát v řadě. Ale jejich opětovné střetnutí je přesně to, co chtějí fanoušci, prezident UFC i sám McGregor.

Zdroj: Profimedia

 

Výzva jménem Tony Ferguson

Tony Ferguson má 12 vítezství v řadě a stejně jako Conor i on zdolal Donalda Cerroneho. Teď ho čeká duel o titul lehké váhy (do 70 kg) s Chabibem Nurmagomedovem. Conor sice nevěří, že se zápas uskuteční, ale přiznává, že i bez titulové výzvy, by měl zápasit s oběma. „Nezáleží na výsledku jejich zápasu. Myslím, že bych měl bojovat s oběma. Chtěl bych zápasit s Tonym. Máme spolu přece jenom nějakou historii. V nějaké fázi své kariéry bych se mu chtěl postavit,“ řekl McGregor ještě před UFC 246.

Zdroj: Profimedia

 

Zápas lehké váhy s Justinem Gaethje

Právě americký MMA zápasník je tím, koho by McGregor předběhl ve frontě na zápas s Chabibem. Geathje (21-2-0) je v současnosti v žebříčku lehkých vah na třetí příčce a měl by to být právě on, kdo vyzve neporaženého Dagestánce. A pro Conora by to mohl být ten soupeř, jehož poražením by Chabibovi nedal jinou možnost než s ním znovu vlézt do klece.

Související obsah

Trilogie McGregor vs. Diaz

Neboli Conorova premiéra v 77 kg. Nate Diaz byl první, kdo ho v UFC porazil. Pak přišla odveta a oba zápasníci v roce 2016 předvedli jeden z nejlepších bojů historie. Z druhého duelu vyšel po bodovém rozhodnutí vítězně Conor McGregor a stav je tak 1-1. Mnozí fanoušci by chtěli vidět třetí, rozhodující bitvu. Ačkoli by v sázce nebyl žádný pás, určitě by to byla pravá MMA podívaná.

Zdroj: Profimedia
DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události