Juraj Slafkovský

Slovákům roste hvězda! Patnáctiletý puberťák zatočil s celou pětkou!

Slovákům roste hvězda! Patnáctiletý puberťák zatočil s celou pětkou!
Zdroj: Twitter TPS Turku

Juraj Slafkovský. Tohle jméno si dobře zapamatujte. Teprve patnáctiletý slovenský mladíček patří mezi hokejové supertalenty. Aktuálně působí ve finském Turku, kde si prožil debut v nejvyšší juniorské lize. V konkurenci téměř o pět let starších hráčů si dovolil nevídaný kousek, u kterého spadla nejedna brada k zemi. A gravitace na tom měla minimální podíl.

Již ve třinácti letech přerostl všechny své spoluhráče a dokonce i extraligu mladších dorostenců. Ve třiadvaceti zápasech posbíral 54 bodů a ročník zakončil s průměrem téměř dvou a půl bodu na zápas, což z něj učinilo nejnebezpečnějšího útočníka soutěže. Nastupoval i mezi starší kategorií. Puberťák se mezi dospívajícími hráči neztratil a dokázal se prosadit.

Po vydařené sezóně se posunul z rodných Košic do akademie rakouského Salzburgu, odkud přišel do Hradce Králové. I tam si udržel perfektní výkonnost a zařadil se mezi opory. Otevřel si tak cestu za další parádní štací a s ještě nezaschlým inkoustem na občanském průkazu sedl na trajekt do finského Turku.

Související obsah

Coby lídr bodování elitní dorostenecké soutěže chytil laso do jedné z nejlepších evropských juniorských lig. Hned v prvním duelu proti Jyväskylä pomohl senzační akcí k tříbodovému zisku.

Talentovaný hokejista se nikoho nelekl a parádním sólem přes téměř celé kluziště „poslal na párek“ celou soupeřovu pětici včetně gólmana.

Z jeho parádní práce pak vytěžil spoluhráč jednoduchý zásah do prázdné brány. Slafkovský se hned v dalším střetnutí podepsal i pod remízu nad favorizovaným Jokeritem Helsinky, kdy další přesnou nahrávkou připravil vyrovnávací gól.

Slovenští fanoušci se mohou radovat. Drzost tomuto hokejovému mláděti rozhodně nechybí a dokáže ji perfektně kloubit s precizní technikou.

Za dva roky tak bude na vstupním draftu do NHL horkým zbožím, podobně jako jeho stejně mladý reprezentační spoluhráč Šimon Nemec, který v patnácti letech nastupuje naskočil do dvanácti zápasů za extraligovou Nitru.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události