Biatlon

Francouzi opanovali i mužskou stíhačku, z Čechů nejlepší Moravec

Francouzští biatlonisté v čele s Martinem Fourcadem byli hlavními aktéry i nedělního stíhacího závodu v německém Ruhpoldingu. Závod vyhrál fenomenální Fourcade před svým kolegou Fillonem Mailletem. Kompletní stupně vítezů ve francouzském podání pak překazil třetí Nor Christiansem, jenž v cílové rovince přespurtoval Desthieuxe. Z českých závodníků se nejlépe dařilo Ondřeji Moravcovi, který skončil na 18. místě.

Martin Fourcade se dostal od začátku roku do fantastické formy, kterou názorně předvedl i v nedělní stíhačce. Jednatřicetiletý Francouz vyhrál způsobem start-cíl, když na střelnici neudělal ani jednu chybu a dojel si s pohodlným náskokem před druhým francouzským biatlonistou Fillonem Mailletem. O bronzovou příčku bojoval i třetí reprezentant galského kohouta Simon Desthieuxe, jehož však ve finiši přesprintoval Nor Christiansen a sebral mu třetí pozici.

Z českých biatlonistů si nejlepší místo vyjel Ondřej Moravec, který startoval z 30. místa, ale rychlou a čistou střelbou se ve finiši posunul o dvanáct příček na 18. místo. Solidní zlepšení zaznamenal také Michal Krčmář, který vyrážel do závodu z 38. místa a dokázal se prokousat až na 21. místo. Třetí z českých zástupců Jakub Štvrtecký, jel dlouhou dobu po boku Ondřeje Moravce, jenže na posledních třech položkách udělal dohromady pět chyb a skončil 47.

Po poledni se také konal stíhací závod žen, který opanovala Norka Tiril Eckhoffová a upevnila si vedoucí příčku ve Světovém poháru. Do závodu nastoupila pouze jediná česká závodnice Lucie Charvátová, která na střelnici spáchala hned šest chyb, přesto si nakonec vybojovala bodovanou třicátou pozici.