KHL

Zápas hvězd? Hykovi stačí tuctový špíl. Jeho nájezd je toho důkazem!

Zápas hvězd? Hykovi stačí tuctový špíl. Jeho nájezd je toho důkazem!
Zdroj: Profimedia

Že patří Češi mezi lišky mazané, to je všeobecně známo. V praxi to předvedl Tomáš Hyka, který obléká dres Traktoru Čeljabinsk v ruské Kontinentální hokejové lize. Mezinárodní soutěž měla nedávno svůj Zápas hvězd, na kterém český hráč chyběl. Vše si ale vynahradil v běžném duelu.

Čeljabinsk na body na ledě Novosibirsku po porážce 2:5 nedosáhl, ale na české straně mohl být důvod alespoň k malé radosti. Pod oba zásahy Traktoru se podepsali Češi. Druhý gól vstřelil Lukáš Sedlák, asistoval mu autor první trefy Tomáš Hyka. A právě ta stála za to!

Šestadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi převzal v obranném pásmu po vhazování kotouč, který na obranné modré čáře přiklepl spoluhráči. Andrew Calof udělal s kotoučem tři rychlá tempa, během kterých si reprezentační útočník šikovně najel za obranu.

Související obsah

Přesně načasovaný pas a rázem z toho byl samostatný únik. Český kuliferda si povodil kotouč a vystřelil. Puk si to naštrádoval do helmy finského gólmana Harriho Säteriho, od které elegantním obloučkem a s naprostou samozřejmostí doskákal za brankovou čáru. Skoro jako když v kulečníku potopíte kouli odrazem o hranu stolu.

Anglická verze oficiálního twitterového účtu KHL okamžitě reagovala tímto všeříkajícím popiskem: „Tohle je z 10 % štěstí, z 90 % umění a 100% důvod k tomu, abyste si zapamatovali jméno Tomáš Hyka.“ Z toho je jasně patrné, že český útočník si buduje za Uralem solidní jméno.

Jeho gól „o mřížku masky“ byl letos již čtrnáctým. Kromě Hykovy parády bylo střetnutí mezi Novosibirskem a Čeljabinskem zajímavé i tím, že v něm nepadla jediná trestná minuta.

Podobnými brankami se hráči nedávno prezentovali na All-Star Game, kde Hyka chyběl. Jak je vidno, český hráč žádnou estrádu nepotřebuje. Stačí mu k tomu tuctový ligový zápas.

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události