Fotbal

Šílené derby v Londýně: Jak sólo teenagera zachránilo Davida Luize

Šílené derby v Londýně: Jak sólo teenagera zachránilo Davida Luize
Zdroj: Profimedia / Twitter

Jestli měl mít David Luiz po přestupu do Arsenalu z něčeho strach, tak to musel být logicky návrat na stadion Chelsea. A pokud čekal peklo, tak ho zažil. Tribuny pískaly, a brazilský stoper už po 25 minutách viděl červenou kartu. Nakonec se ale stalo něco, čemu byste ještě před nedávnem nevěřili…

Když v poslední dekádě přijel Arsenal na Stamford Bridge, byl z toho většinou průšvih. V posledních letech tápající Gunners uhráli jen několik remíz, spíše ale s Chelsea na jejím hřišti prohrávali. Poslední vítězství je staré devět let. Když ještě pálil za Arsenal Robin Van Persie, v říjnu roku 2011 zařídil hattrickem impozantní výhru 5:3. Od té doby to byla velká bída.


Ani tentokrát to nevypadalo zrovna růžově. Po necelé půlhodině hry viděl červenou právě David Luiz, který skluzem hasil fatální chybu Mustafiho. Jorginho proměnil penaltu a Arsenal se ocitl v situaci, kdy prohrával 0:1 a navíc musel hrát v deseti.

Zdroj: Profimedia

Jenže pokud nyní něčemu fanoušci Arsenalu věří, tak je to nové koště. Tým totiž převzal Mikel Arteta, který pamatuje lepší časy Gunners a byl dokonce i u oné poslední výhry Arsanalu na Chelsea. Pod španělským koučem hraje Arsenal jakoby bez zábran.

Související obsah


Prapor zvedl fantastickým gólem mladičký Brazilec Gabriel Martinelli. Tomu dokonce fanoušci impozantní sólo změřili. Osmnáctiletý supertalent stihl během 67 yardů (přes 61 metrů) za 13 sekund utéci všem, i když mu komickým pádem na půlce pomohl N´Golo Kanté.Arsenal pak byl ještě jednou na kolenou, když Chelsea poslal znovu do vedení po rohu Cesar Azpilicueta, jenže Artetův Arsenal to nezabalil a díky Bellerinovi stihl vyrovnat.

Ze zdánlivě ztraceného zápasu tak bral velmi důstojný bod, a kdoví, jak by to vypadalo, kdyby hrál celý zápas v 11 hráčích. Na to už ale nedokáže odpovědět. Ani David Luiz.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události