Olympijské hry mládeže

Fantazie! Patnáctiletý lyžař vybojoval první zlatou medaili pro Česko

Matěj Švancer Zdroj: profimedia.cz

Obrovský úspěch zaznamenal patnáctiletý český lyžař Matěj Švancer. Na zimních olympijských hrách mládeže získal zlatou medaili v soutěži Big Air. Pro naši výpravu se jedná o první nejcennější kov.

Teprve patnáctiletý talent českého freestylového lyžování potvrdil svoji formu a ve středečním závodě předvedl v závěrečném kole skvělý skok.

Díky náročnému triku, který rozhodčí bohatě ocenili, získal zlatou medaili před Američanem Kiernanem Faganem. Dohromady získal 186 bodů, Fagan měl o tři méně.

Matěj Švancer bojoval o medaili už v předchozím závodě. V lyžařském slopestylu vyhrál kvalifikaci, v samotném finále mu však medaile unikla kvůli chybě na railové sekci a mladičký závodník nakonec skončil na 4. místě.