Tenis

Těžký konec Sereny. Možná už tu příští rok nebudu, připustila po prohře

Těžký konec Sereny. Možná už tu příští rok nebudu, připustila po prohře
Zdroj: Profimedia

Na Australian Open bylo v pátek hodně živo. Americká superstar Serena Williamsová končí už ve třetím kole, to se jí na grandslamech na tvrdém povrchu stalo naposledy v roce 2006! Překvapení přichystala subtilní Číňanka Qiang Wang.

Kdo viděl poslední vzájemný souboj těchto tenistek, vůbec nechápal. Na US Open Serena smetla Qiang Wang za 44 minut, když jí povolila jediný game.


Tentokrát z toho byla třísetová a skoro tříhodinová bitva, ve které se nakonec radovala pohyblivá osmadvacetiletá Číňanka.


O dobrých 15 kilo těžší a o 10 let starší Serena prostě už nestačila. Sedminásobná vítězka Australian Open pak nešetřila kritikou sama sebe. „Ztratila jsem ten zápas, ale nejde o turnaj. Nemohu takhle hrát. Je to neprofesionální. To prostě není v pohodě,“ vyprávěla.

Související obsah


"Udělal jsem spoustu chyb. Příliš mnoho chyb na to, abych dnes mohla říci, že jsem profesionální sportovec. Umím být lepší, než jsem byla než dnes. Mám pocit, že jsem na cestě nahoru. A nemyslím na to, že tu už příští rok nebudu,“ naznačila blížící se konec kariéry.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události