MMA

McGregor truchlí nad ztrátou Bryanta. Lituje, že se s ním nesetkal!

McGregor truchlí nad ztrátou Bryanta. Lituje, že se s ním nesetkal!
McGregor se vyjádřil o smrti Kobeho Bryanta Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Tragická zpráva o smrti basketbalové superhvězdy Kobeho Bryanta zasáhla i svět bojových sportů. Od oznámení zřícení jeho helikoptéry mu vyjadřují úctu přední MMA aktéři. K truchlení se přidal prezident UFC Dana White i Conor McGregor.

V neděli 26. ledna zasáhla svět zpráva o úmrtí pětinásobného NBA šampiona a jednoho z nejlepších basketbalistů historie Kobe Bryanta. Bývalý hráč LA Lakers se v jednačtyřiceti letech zřítil ve své helikoptéře. Při nehodě zemřelo osm dalších pasažérů, včetně dcery Gianny.
 

Ačkoli Bryant nikdy nebyl výrazně propojen s komunitou MMA, zápasníci po celém světě se vyjadřují k jeho úmrtí. Legenda NBA svými výkony a odkazem přesáhla hranice svého sportu a inspirovala mnoho atletů ve všech možných disciplínách. Ti na něj budou vzpomínat, jako na jednu z největších sportovních legend.

Smrt Kobeho Bryanta zasáhla celé Spojené státy americké:Smrt Kobeho zasáhla i MMA ikonu Conora McGregora. K tragické události se vyjádřil před údílením cen Grammy v Los Angeles. „Když jsem poprvé přijel do Ameriky, Kobe byl obrovskou hvězdou. Doma (v Irsku) basketbalu moc nerozumíme, ale jeho osobnost přesáhla sport. Mrzí mě, že jsme se nepotkali. Je to opravdu smutný den," řekl bývalý dvojnásobný šampion na místě, kde Bryant hrával.

Zdroj: Profimedia

Prezident UFC Dana White přidal na svou sociální sít fotografii basketbalové ikony s komentářem: „Hrůza. Odpočívej v pokoji, chlape.“ Největší grázl v UFC a zápasník roku 2019 Jorge Masvidal také sdílel své pocity: „Milión omluv a upřímnou soustrast. Právě jsme ztratili super atleta.“

Zdroj: Profimedia

Smrt sportovní ikony zasáhla i bývalého šampiona lehké váhy Maxe Hollowaye. „Mám pocit, že jsem ho znal jako nikdo jiný. Miloval jsem sledovat, jak hraje a zároveň, jaký vztah měl se svými dcerami. Jak dokázal přenést svou obsesi z basketbalu do jejich vztahu,“ vyjádřil se Havajan na konto Bryanta, se kterým sdílel pouto ke svým dětem.

Upřímnou soustrast vyjádřila například i dvojnásobná šampionka Amanda Nunes, šampion polotěžké váhy Israel Adesanya či adept na titul těžké váhy Francis Ngannou. „Hrozně smutné. Odpočívej v pokoji legendo. Znamenal si mnoho a vždy budeš vzpomínán jako šampion,“ napsal na svůj Twitter.

Zdroj: Profimedia

Vzkazů neustále přibývá. Mnoho aktivních či bývalých zápasníků přidává své vzpomínky na NBA legendu. Daniel Cormier, Glover Texeira, Michael Bisping či aktéři posledního galavečeru UFC Fight Night 166 Michael Chiesa a Curtis Blaydes.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události