Kobe Bryant

Kobe a jeho Gianna (†13): Ona je moje dědictví, věřil slavný hráč

Zprávy o tom, že basketbalový princ Kobe Bryant zemřel v neděli při havárii vrtulníku v Kalifornii, byly tragičtější o mnoho víc, než se zdálo. Zahynulo celkem devět lidí, mezi nimi bohužel i Kobeho třináctiletá dcera Gianna.

Tátu a jeho talentovanou dcerku čekaly holky z týmu na Mamba Sports Academy v Thousand Oaks, kde se konal turnaj Mamba Cup. Gianna se chystala na zápasy, které se měly uskutečnit ve sportovním centru, jež pomohl vybudovat právě Kobe Bryant. A právě on měl holky vést ze střídačky.
 

To nebylo nic neobvyklého. Gianna byla druhou ze čtyř Bryantových dcer, které měl s manželkou Vanessou Laine Bryantovou. A právě ona byla vášnivým basketbalovou hráčkou. Chtěla se dostat do ženské WNBA. Kobe bral jako své poslání, trénovat tým, kde jeho dcera hrála. Občas sdílel i fotografie nebo videa, jak spolu trénují, na Instagramu.

Související obsah


Ve skutečnosti viděl Kobe Bryant svou třináctiletou dceru jako dědičku svého odkazu. Před dvěma lety sdělil tuto krásnou myšlenku i v televizní šou Jimmy Kimmel Live celé Americe.
„Už jsem několikrát slyšel, stejně jako mi to tady říkáte: hej, ty musíš mít syna, aby pokračoval ve tvých stopách,“ vyprávěl Bryant. Jenže syna mu osud nedal. Pokaždé se narodila holčička.

Po tragickém úmrtí Bryanta truchlí celý sportovní svět:


"Nejlepší věc, která se stane, bude, když půjdeme ven a fanoušci přijdou ke mně a ona bude stát vedle mě," svěřil se Kobe Bryant. „Ona to bere na sebe, ona je to moje dědictví, chápete?" dodal.

Související obsah

Video, jak Kobe a Gianna trénují v domácí posilovně a tělocvičně se stalo před časem hitem internetu. Dnes je smutnou vzpomínkou na to, jak táta tolik své dceři věřil.

Zdroj: Profimedia

Manželka Vanessa, která s Kobem v životě překonala dobré i zlé, nyní bude sama na výchovu zbylých tří dcerek. Oporou jí bude již čerstvě sedmnáctiletá Natalia, která se páru narodila ještě před svatbou a kvůli čemuž měl Kobe, jako praktikující křesťan, problémy i doma u svých rodičů.


V roce 2016 se Kobemu a Vanesse narodila Bianka, které je dnes pět let. Loni v červnu přišla na svět čtvrtá dcerka Capri.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události