Fotbal

Dojemné video! V Miláně uctili památku Kobeho Bryanta

Dojemné video! V Miláně uctili památku Kobeho Bryanta
Zdroj: Profimedia

Tragicky zesnulý Kobe Bryant strávil v dětství mnoho let v Itálii, když tam hrál jeho otec. V té době vzplála obrovská láska tehdy mladičkého basketbalisty k fotbalovému klubu AC Milán. A právě Rossoneri přichystali dojemné rozloučení pro svůj úterní pohárový zápas s Turínem.

Kobe Bryant byl obrovskou basketbalovou legendou. Bohužel v neděli tragicky zahynul i se svou třináctiletou dcerou a sedmi dalšími lidmi při pádu helikoptéry. Bryant byl jedním z nejlepších basketbalistů všech dob, ale ve svém srdci měl také fotbal, obzvlášt pak tým AC Milán.


Kobeho otec Joe totiž po své kariéře v NBA odehrál několik sezon v Itálii. Zázračný basketbalista tak vyrůstal v zemi zaslíbené fotbalu a sám si ho také zamiloval. "Ve své šatně mám pověšený dres a šálu AC Milán, takže na ně koukám každý den," uvedl sám Bryant v roce 2013.

Související obsahMilánské AC odehrálo v úterý čtvrtfinálový zápas Italského poháru proti Turínu, při kterém se hned několika způsoby vzpomínalo na zesnulého basketbalistu. Všichni hráči nastoupili do utkání s černými páskami a před zápasem bylo promítáno vzpomínkové video.

Ve 24. minutě poté všichni fanoušci na počest "Černé mamby" povstali a potleskem uctili sportovního velikána.

Truchlící Milán se nakonec mohl alespoň radovat z vítězství svého klubu. Po výsledku 2:2 se šlo do prodloužení, ve kterém milánští dali dvě branky, tudíž postoupili. Poslední gól zápasu na 4:2 vstřelil Zlatan Ibrahimovič.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události