šipky

Překvapivý konec! Van Gerwen na Masters vypadl v prvním kole

Překvapivý konec! Van Gerwen na Masters vypadl v prvním kole
Zdroj: Profimedia

První velký šipkařský turnaj této sezony přinesl obrovské překvapení. Michael van Gerwen vypadl už v prvním kole s Velšanem Jonnym Claytonem. Ten světovou jedničku porazil přesvědčivým výsledkem 10:6.

Michael van Gerwen oproti minulé sezoně vyměnil šipky za zbrusu nové, ale v prvním turnaji, do kterého s nimi nastoupil se mu neosvědčily. Jeho úspěšnost zavírání byla nevídaně nízká, čehož Velšan dokázal využít.


Hned na začátku se Clayton dostal do vedení 3:0, v zápase hraném na deset vítězných legů. Následně si oba hráči vzali podání a Velšan vedl 4:1. V tu chvíli to vypadalo, že na něj dolehla tíha okamžiku, když si uvědomil, že proti světové jedničce může vyhrát. Trefoval jedničky a pětky častěji než by bylo zdrávo, díky čemuž van Gerwen srovnal na 5:5.

Zdroj: Profimedia


Jenže Clayton to nevzdal, vyhrál čtyři následující legy a měl Holanďana na lopatě. Při soupeřově podání ho dělila jediná šipka od výhry, jenže místo padesátky trefil jen vnější střed. Van Gerwen na to odpověděl skvělým zavřením 164.


Avšak světové jedničce to bylo k ničemu. Další leg totiž Clayton při svém podání zavřel, čímž dokonal obrovské překvapení hned na úvod turnaje.

Související obsahHolanďan měl velké problémy se zavíráním. Na trefování doublů měl úspěšnost pouhých 25% a vypadá to, že nové šipky mu nevyhovují, případně se s nimi ještě nesžil.


Výsledky prvního kola The Masters:

Michael Smith - Mensur Suljovič 10:6

Nathan Aspinall - James Wade 10:4

Michael van Gerwen - Jonny Clayton 6:10

Rob Cross - Adrian Lewis 5:10

Všechny zápasy turnaje The Masters můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 a VOYO.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události