MMA

Reyes se chystá zapsat do historie. V cestě mu stojí nejlepší zápasník světa

Reyes se chystá zapsat do historie. V cestě mu stojí nejlepší zápasník světa
UFC 247: Jones vs. Reyes Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Necelý týden zbývá do UFC 247, kde se představí nejlepší MMA zápasník planety Jon „Bones“ Jones. O jeho titul bude usilovat vycházející hvězda, neporažený Dominik Reyes. Pro třicetiletého fightera to je největší výzva kariéry, ale rozhodně se nebojí a víc než Jonesův skalp ho zajímá pás šampiona.

Reyes (12-0) debutoval v UFC v roce 2017. V MMA kariéře nenašel přemožitele a 9 z 12 zápasů ukončil v prvním kole. Teď má konečně možnost získat titul v polotěžké váze (do 93 kg), ale v cestě mu stojí král žebříčku pound-for-pound Jon Jones (25-1-1NC), který svůj pás už 10x obhájil.
 

„Když porazím Jonese je to třešnička na dortu, ale když získám titul, zapíšu se navždy do historie. Mluví se o něm jako o legendě, ale pro mě je nejdůležitější ten pás,“ řekl třicetiletý vyzyvatel o své motivaci.

 

Zdroj: Profimedia

„Lidé mi pořád říkají, že budu bojovat s Jonesem a co jako hodlám dělat? No udělám to, v čem jsem dobrý a co miluji. Budu zápasit. Lidé si myslí, že je to něco víc, ale je to jen další zápas,“ pokračoval Reyes o blížící se výzvě.

Zdroj: Profimedia

Dominik Reyes stojí před největším zápasem své kariéry, ale uctívaného Jonese se vůbec nebojí. „Sledoval jsem jeho zápasy a stále častěji jsem viděl důvody, proč je považován za nejlepšího z nejlepších. Ale stejně tak jsem viděl, že je jen člověk a já jsem tu abych to dokázal,“ zaznělo v UFC 247 Countdown.

Související obsah

Spolu se poprvé potkali na předzápasové konferenci v prosinci minulého roku. Jones se snažil svého rivala vrátit zpět na zem. „Každý, kdo se mi postavil, byl neporažený. Nejsi nic výjimečného Dominiku. Zničím tě,“ pronesl šampion na konto svého vyzyvatele. Ale Reyese nezastrašil, naopak ten je přesvědčený, že se Jonovi dostal do hlavy.

Zdroj: profimedia.cz

Galavečer UFC 247 přinese 9. února obrovskou bitvu. Na jedné straně bude stát nejlepší MMA zápasník planety, který ve svém arzenálu má mimo jiné dlouhou zápasovou zkušenost. Na straně druhé bude hladový nováček, který je připravený zapsat se do historie a započat novou éru v polotěžké váze.
 

UFC 247 a hlavní duel Jones vs. Reyes o titul sledujte v neděli 9. února živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události