Basketbal

Nymburk porazil Peristeri v Lize mistrů vyhrál svou skupinu

Americký rozehrávač Nymburka Deishuan Booker rozjíždí útočnou akci Zdroj: championsleague.basketball.com

Basketbalisté Nymburka mají za sebou poslední zápas v základní skupině C v Lize mistrů. Ve své derniéře porazili řecký tým Peristeri 84:72. V tabulce se tak vyhoupl na první místo před Tenerife, které v prodloužení prohrálo s Bambergem 96:98. Soupeře pro osmifinále se Středočeši dozví při losu 18. února.

V úvodu utkání byl v českém týmu nejvíce vidět americký rozehrávač Deishuan Booker, který z prvních dvanácti bodů Nymburka zaznamenal osm. Celkově se dostal na 25 bodů a suverénně byl nejlepším střelcem domácího celku.

Český celek držel vedení do stavu 17:16, pak hosté šnůrou osmi bodů odskočili, a nakonec první čtvrtinu vyhráli 31:26. V té druhé ale Nymburk srovnal, dokonce se dostal i do jednobodového vedení, nicméně poločas skončil vyrovnaným skórem 42:42.

Ve třetí desetiminutovce chvíli vedlo Peristeri, ale Nymburk stav otočil a vypracoval si osmibodový náskok. V té závěrečné dokázal udržet vedení, i přesto, že ho řecký tým pořádně snižoval. Nakonec Bohačík a spol. vyhráli o dvanáct bodů.