MMA

Procházka přepaden! Byl poprvé testován od vstupu do UFC

Procházka přepaden! Byl poprvé testován od vstupu do UFC
Zdroj: Profimedia

Nejlepší česky MMA zápasník má za sebou první antidopingovou kontrolu od vstupu do organizace UFC. Americká agentura USADA Jiřího Procházku poctila 4. února nečekanou návštěvou v brněnském Jetsaam Gymu.

Procházka (26-3-1) podepsal smlouvu s nejlepší MMA organizací světa 16. ledna 2019. Ještě nemá domluvený debutový zápas, ale už podstoupil první antidopingovou kontrolu. Americká agentura ho navštívila v domovské tělocvičně v Brně. „Je dost možné, že se uvidíme znovu,“ řekl kontrolor čtvrtému Čechovi v UFC.
 

UFC zápasníci musí dopředu informovat agenturu o své poloze. Na každý den v roce musí oznámit přesné místo, kde budou hodinu k zastižení. Na Procházku se usmálo štěstí, neboť den na to odjel na školní lyžařské soustředění. Český samuraj totiž vedle profesionální kariéry sportovce zvládá studovat Masarykovu univerzitu.

 

Antidopingové testy nejsou nic neobvyklého, například Machmud Muradov byl za své krátké dosavadní působení v UFC prověřen už šestkrát. Nejlepší MMA zápasník planety Jon Jones podstoupil v posledním roce obdobné kontroly 42krát.

Související obsah

Kontroly jdou zkrátka ruku v ruce s vrcholovým sportem, ale Jiří Procházka nemá co skrývat. První smlouvu s UFC podepsal na šest zápasů poté, co dominoval japonské organizaci RIZIN. V kleci by se chtěl v nové organizaci poprvé představit v první polovině roku 2020.

Ještě před podpisem smlouvy přijal Jiří Procházka pozvání televize Nova. V rozhovru se rozpovídal o posledním zápase v RIZINU a své kariéře:

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události