Fotbal

Velká hádka mezi Messim a Abidalem, fotbalové star nevoní kritika ředitele!

Velká hádka mezi Messim a Abidalem, fotbalové star nevoní kritika ředitele!
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Slavná fotbalová Barcelona není v pohodě. O jejím špatném stavu hovoří nejenom špatné výsledky, ale vře to i v kabině. Naposledy se například chytila hlavní hvězda Lionel Messi se sportovním ředitelem Éricem Abidalem a je možné, že jeden půjde z kola ven.

Důvodem sváru byla slova od někdejšího Messiho spoluhráče, který se pro španělský deník Sport rozpovídal o tom, že hráči nebyli s bývalým koučem Barcelony Valverdem spokojení a v týmu byly problémy s komunikací mezi hráči a trenérem.


I z tohoto důvodu byl tak pravděpodobně Ernesto Valverde odvolán a v polovině ledna ho nahradil Quique Setién, který s katalánským klubem uzavřel smlouvu do června roku 2022.


Vyjádření sportovního ředitele však rozlítilo argentinskou hvězdu, která se rozhodla Abidalovi oponovat. „Myslím, že pokud mluvíte o hráčích, musíte je i pojmenovat. Jinak všechny poskvrníte a pomáháte šířit spekulace, které nejsou pravdivé,“ napsal rozzlobeně na svůj instagramový profil.

Související obsah

Jejich hádka přes média tak vyvolal rozruch ve vedení Barcelony a ta se rozhodla jednat. Klubový prezident Josep Maria Bartomeu si pak oba rozhárané kohouty pozval k sobě na kobereček, aby situaci urovnal.

Nicméně i tak se rojí spekulace, že jedna z těchto osobností Barcelonu opustí. A vzhledem k tomu, že Messi je brán jako pán nedotknutelný a na chodu španělského klubu má obrovský vliv, padá černý petr spíše na stranu bývalého obránce Barcy Érica Abidala.

Související obsah

Ten byl sice roky brán jako hrdina katalánského velkoklubu, skvělý obránce a mistr světa z roku 2006 odehrál za Barcelonu 125 utkání. Během své kariéry navíc musel překonat rakovinu a transplantaci jater. Přesto se na fotbalové trávníky vrátil.


Nyní ho však kritizují i vlastní fanoušci a sportovního ředitele nešetří ani média, která připomínají, že se Abidal dopustil v Barceloně už několika přešlapů a kritika od hvězdného Messiho mu na respektu v kabině taky zrovna nepřidá.

Související obsah

Řeší se však i případný odchod Lionela Messiho. Ten má sice smlouvu do konce roku 2021. Nicméně ve stejném dokumentu má také vepsanou klauzuli, která ho opravňuje ke konci sezony o přestupu případně jednat a z Barcelony by se tak mohl pakovat i zadarmo, což by bylo při současné hodnotě Messiho (18,2 miliardy korun) obrovská ztráta pro katalánský klub.


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události