Kolaps španělských gigantů! O pohár si to rozdají týmy druhého sledu

Hodně překvapivý vývoj má Španělský fotbalový pohár Copa del Rey. Mezi nejlepší čtyřku totiž prošly týmy, od kterých byste to na první pohled nečekali. Definitivní kolaps pak přinesl čtvrteční večer, kdy se s turnajem rozloučily i dva španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona.

Hodně fanoušků se sice těšilo na El Clásico v pohárovém utkání, nyní však musejí s překvapením hledět na semifinalisty. V Top 4 je Granada, Real Sociedad, Athletic Bilbao a až druholigové Mirandes.

Všechny týmy si poradily s favority soutěže. Real Sociedad dostal na lopatky slavný Bílý balet. Jejich katem se stal i kmenový hráč Madridu Martin Odegaard, který za San Sebastian vstřelil úvodní branku. Baskický klub pak ve druhém poločase přidal ještě další tři góly. Madrid se sice snažil vývoj utkání zvrátit, ale góly začal střílet až v samotném závěru a nakonec tak padl 3:4.

O chvilku později pak ve čtvrtfinále skončila i Barcelona. Katalánský velkoklub se topí v krizi, hráči jsou rozhádaní s vedením a jejich takzvaná "blbá" nálada se přenáší i na výkon na hřišti. Proti Bilbau sice měli většinu času míč na kopačkách, ale branku ohrozili spíše sporadicky.

Definitivní zmar pak přišel v nastaveném čase druhého poločasu. Centrovaný balón si omylem tečoval do vlastní sítě Sergio Busquets a domácí stadion Bilbaa vybuchl nadšením, zatímco Messi a spol. nevěřícně kroutili hlavou. Argentinská hvězda navíc minutu předtím spálila tutovou šanci a baskický tým pak udeřil z brejku.

Mezi poraženými ve čtvrtfinále Copa del Rey je pak také Valencia, která nestačila na aktuálně desátý tým španělské LaLigy Granadu. Semifinálovou čtyřku pak doplní druholigové Mirandes.

Ten píše krásný fotbalový příběh. Tým, jemuž patří až 11. místo v LaLize2 prošel při své cestě pohárem přes tři prvoligové soupeře. Naposledy vyřadil Villareal 4:2, předtím však také skolil slavnou Sevillu a na kopačkách provinčního klubu skončila také Celta Vigo.