MMA

Nečistá zbraň šampiona UFC. Nic s tím nenadělám, stěžuje si vyzyvatel

Nečistá zbraň šampiona UFC. Nic s tím nenadělám, stěžuje si vyzyvatel
Jon Jones vs. Thiago Santos Zdroj: Profimedia

Duel o titul se blíží. Neporažený Dominik Reyes se na UFC 247 postaví šampionovi polotěžké váhy. Jon Jones je komplexní zápasník a je považován za největší talent UFC historie. Avšak jeho vyzyvatel se víc než jeho MMA dovedností, bojí šťouchnutí do oka. Jeho námitky Jonese rozesmávají.

Jones v kleci těží ze svého 215 cm širokého rozpětí paží. Dlouhou přední rukou si udržuje vzdálenost a kontroluje soupeře. Naneštěstí má ve zvyku místo sevřené pěsti mít roztažené prsty. A tak se stává, že soupeře šťouchne do oka.

V zápalu boje se takové věci stávají, nicméně v případě Jonese častěji, než by bylo vhodné. Za své fauly je rozhodčími napomínán a objevily se i názory, že to dělá naschvál, jako součást strategie.
 

Nebezpečí si je vědom i jeho budoucí vyzyvatel Dominik Reyes. „Moc toho s tím nenadělám. Jenom na to můžu upozornit rozhodčí, protože je tím známý. Bude to pro mě těžké, přece si nenaběhnu obličejem do natažených prstů. Navíc to není jen o prstech, svým pařátem mává v úrovni obličeje a zaměstnává tak své soupeře. Je to obrovská zbraň,“ postěžoval si neporažený zápasník, který chce před zápasem připomenout Jonesovo zdraví ohrožující praktiky.

 

Zdroj: Profimedia

Útočit s nataženými prsty je v pravidlech MMA samozřejmě zakázané. I tak se tohoto faulu Jones dopustil hned několikrát. Dvakrát byl varován v zápase s Lyotem Machidou, čtyřikrát v duelu s Viktorem Belfortem, tři fauly mu byly přiznány v zápase s Danielem Cormierem, z toho jeden za šťouchnutí do oka.

Osm napomenutí za natažené prsty a jeden faul za šťouchnutí do oka si odnesl i ze střetu s Alexanderem Gustafssonem. A seznam faulů je ještě delší. Šampion inkasoval postihy za držení klece, údery do rozkroku či za špatně trefené lokty.

Zdroj: Profimedia

„V posledním zápase s Gustafssonem na mě rozhodčí furt křičel, ať si dávám pozor na prsty a ani jsem je neměl venku. Rozhodilo mě to. Vím, že se toho Dominik taky obává a chce apelovat na rozhodčí. Ale na tom nezáleží. Nedopustím, aby taková věc ovlivnila průběh zápasu,“ komentoval Jones obdrženou kritiku.

Související obsah

Jones je hodně talentovaný a za jeho úspěchy nestojí porušování pravidel. Sám je celou situací pobaven. „Trénuju tvrdě a rozhodně během tréninku nenacvičuju šťouchání do oka. Ale je dobře, že o tom soupeři přemýšlí. Rozhodí je to,“ řekl šampion.

Jones (25-1-1NC) vs. Reyes (12-0) je hlavní zápas galavečeru UFC 247. V kleci půjde o titul polotěžké váhy (do 93 kg). Kromě zmíněného duelu proběhne i obhajoba titulu muší váhy (do 57 kg) mezi Valentinou Ševčenko (18-3) a Katlyn Chookagian (13-2).
 

UFC 247 sledujte v neděli 9. února živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události