MMA

Ševčenková znovu vítězí. Po obhájení titulu šampionky v kleci zatancovala

Šampionka Valentina Ševčenková potřetí obhájila svůj titul. Na UFC 247 porazila Katlyn Chookagian. Soupeřku několikrát tvrdě zasáhla a už v prvním kole otevřela loktem. Ve třetím kole dokončila práci a odešla s vítězstvím. Kromě technického knockoutu předvedla i parádní taneček.

Před bitvou o titul polotěžké váhy Jones vs. Reyes do klece nastoupily dvě ženy. Šampionku muší váhy (do 57 kg) vyzvala jednička této kategorie Katlyn Chookagian (13-3). Vyzývatelka měla za sebou dvě výhry v řadě, nicméně do zápasu šla jako velký outsider.
 

Ševčenková (19-3) naplnila očekávání a ukázala svou zápasovou inteligenci. V duelu vypsaném na pět pětiminutových kol se nikam nehnala a postupně četla soupeřku. V prvním kole několikrát vystartovala a trefila tvrdé kombinace. Minutu před koncem prvního kola strhla Katlyn na zem, kde rivalku těsně před koncem otevřela loktem.

Zdroj: Profimedia

Ševčenková, která těží ze základu v thajském boxu, Katlyn ve druhém kole dvakrát trefila parádním kopem a pevně držela otěže zápasu. Ve třetím kole dokončila, co začala a po přesunutí boje z postoje dolů, ukončila rivalku údery na zemi. Vítězství oslavila tanečkem.

Takhle šampionka oslavila své vítězství:

Rodačka z Kyrgyzstánu obhájila svůj titul už potřetí. Od konce roku 2018 dominuje muší váze poté, co přestoupila z těžší bantamové (do 62 kg), kde utrpěla své dvě jediné porážky s dvojnásobnou šampionkou Amandou „Lvice“ Nunes (19-4).

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události