MMA

Jones se vysmál Chabibovi. Je dobrý, ale já porážel legendy už ve dvaceti

Jones se vysmál Chabibovi. Je dobrý, ale já porážel legendy už ve dvaceti
Jon Jones a Chabib Nurmagomedov Zdroj: Profimedia

Ve srovnávacím žebříčku napříč váhovými kategoriemi drží Jon „Bones“ Jones první pozici. Na paty mu šlape neporažený šampion lehké váhy Chabib Nurmagomedov. Šanci, že by ho dagestánský Orel dostihl se Jon Jones vysmál.

Oba jsou šampiony své divize. Ale kralovat váhovce a být nejlepším zápasníkem organizace, či celého světa smíšených bojových umění je jiná záležitost. Jones (25-1-1NC) sedí na trůnu žebříčku P4P a je považován za nejtalentovanějšího zápasníka, co kdy v UFC nastoupil. Srdečně se zasmál, když jeho pozici zpochybnil reportér ESPN a zeptal se na srovnání s Chabibem (28-0).
 

Poté, co se Jones nad dotazem pobavil, upravil věci na pravou míru. „Myslím, že Chabib je úžasný zápasník. Udělal mnoho pro náš sport a dobře reprezentuje UFC. Ale když srovnáte mě a jeho, zjistíte, že naše rekordy jsou úplně jiné. Já jsem porazil mnoho šampionů a mockrát jsem obhájil svůj pás. Chabib má mnoho vítězství, ale hodně z nich proti neznámým zápasníkům. Já jsem se postavil legendám už když mi bylo dvacet,“ odpověděl dvaatřicetiletý šampion, který svůj titul získal jako nejmladší bojovník v historii.

Zdroj: Getty Images

Dagestánský Orel dominuje lehké váze a nikdy neprohrál zápas, nicméně to samé může říct i Jon Jones. V oficiálních statistikách má sice zapsanou jednu prohru, ale tu získal diskvalifikací za zakázané údery loktem. Od té doby (2009) drží šňůru 16 vítězství v řadě. Kariéru mu kazí jen historie opakovaných přestupků proti pravidlům UFC a porušení zákonů, kvůli kterým byl několikrát suspendován a ztratil titul.

Související obsah

Po trestu za pozitivní nález dopingu se vrátil v roce 2018. Od té doby si jde za svým cílem nesmrtelného odkazu. „Je to o tom, být ten chlápek o kterém se bude mluvit za 50 či 100 let. To je to, kvůli čemu ráno vstávám,“ řekl Jones o své motivaci.

Související obsah

Jonesovi v cestě za nesmrtelným odkazem teď stojí Dominick Reyes (12-0). S neporaženým vyzyvatelem se střetne 9. února na galavečeru UFC 247. Ačkoli je Jon favoritem, nadcházející duel bude velkou zkouškou, ale také možností, jak ukázat, že je opravdu nejlepší zápasník planety. Ostatně tak to vidí i prezident organizace Dana White.

Zdroj: Profimedia

„Problém je, že lidé neví, jak dobrý Reyes opravdu je. Je sice neporažený, ale tolik se o něm nemluvilo. Kdyby měl pár velkých zápasů před Jonesem byl by to jiný příběh. Jestli ho Jon Jones porazí, bude opravdu neuvěřitelný. Je to pro něj těžká výzva. Dominick je mladý, rychlý má tvrdé údery navíc má obrovskou sebedůvěru. Ale Jones poráží ty největší ranaře už přes deset let. V polotěžké váze byli samí zabijáci a on je všechny zničil,“ řekl White o Jonesovi a jeho odkazu.


UFC 247 a duel o titul Jones vs. Reyes sledujte v neděli 9. února živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události