MMA

Kvůli Jonesově výhře kritizují prezidenta UFC experti i jeho děti

Kvůli Jonesově výhře kritizují prezidenta UFC experti i jeho děti
Zdroj: Profimedia

Nejlepší zápasník v UFC a šampion polotěžké váhy Jon „Bones“ Jones sice obhájil svůj titul proti Dominikovi Reyesovi. Ale jednomyslné rozhodnutí vyvolalo vlnu námitek. Těsné vítězství je mnohými označováno za krádež a názory na výsledek se rozcházejí. Prezident UFC Dana White kvůli zápasu dostal kritiku od svých dětí.

Jones (26-1-1NC) zvítězil v titulovém zápase už po čtrnácté, čímž stanovil nový UFC rekord. Nicméně těsné výhry nad Dominikem Reyesem na UFC 247 si je vědom i sám šampion. „Vím, že to bylo jen o kousek. Otočil jsem to v pátém kole. To poslední kolo mi to vyhrálo. Rozdíl byly moje takedowny, ty to rozhodly. Nedokázal jsem ho udržet dlouho, ale věřím, že aspoň ve třech kolech jsem ho tím dostal,“ řekl po zápase v kleci šampion.
 

Na kontroverzní výsledek poukazuje celá MMA komunita a vědom si ho je i prezident organizace Dana White. Na pozápasové konferenci vyjádřil svůj názor: „Někdo to viděl jako remízu, někdo pro Jonese. Já jsem to měl před posledním kolem 3:1 pro Reyese. Lidé říkají, že je to krádež, ale víte co. Je to úplně jedno. Rozhodnutí zápasu je práce rozhodčích. Ale nemyslím si, že jejich práce byla dnes perfektní. Rozhodně na tom musíme pracovat.“

Sestřih titulového zápasu Jones vs. Reyes na UFC 247


Jeho slova odráží i reakce bývalého šampiona pérové váhy (do 66 kg) Maxe Hollowaye (21-5). „Je náš sport jediný, kde jsou výsledky zveřejňovány až po konci? Nikomu by neuškodilo, kdyby rozhodčí své skóre zveřejnovali po konci každého kola?“ komentoval dění na UFC 247 na svém twitteru.

Zdroj: profimedia.cz

Rozhodčí zveřejnili své skórovací lístky a každý viděl zápas trochu jinak. Marcos Rosales viděl ve prospěch Jonese 2.,4. a 5. kolo. Chris Lee dal šampionovi 3., 4. a 5. kolo, zatímco Joe Solis viděl Jona Jonese lepšího ve všech kolech kromě prvního. Konečný jednomyslný výsledek byl 48-47,48-47 a 49-46 pro krále polotěžké váhy a žebříčku napříč kategoriemi.

K výsledku se vyjádřil i odvěký Jonesův rival a bývalý držitel pásu polotěžké i těžké váhy Daniel Cormier. Ten zápas viděl ve prospěch vyzyvatele, ale krádež odmítá. Také nesouhlasí s výsledkem Joe Solise. „Nebyla to krádež, byl to těsný zápas. Mohlo to jít oběma směry, 3-1 nebo 2-2 před pátým kolem. Já to viděl 3-2 pro Reyese ale bylo to těsné. Ale rozhodně ne 49-46,“ napsal na svůj Twitter.

Zdroj: Profimedia

Dana White kromě fanoušků, expertů a UFC zápasníků čelí i kritice od své rodiny. „Mé děti mě terorizují, že to bylo zfixlované a jak se to mohlo stát. Ten zápas vyhrál Reyes říkají,“ podělil se o obdržené výtky na pozápasové konferenci.

Související obsah

Zmateně a ukřivděně se cítil i Dominik Reyes (12-1), který s Jonesem utrpěl svou první porážku. „Myslel jsem, že jsem vyhrál 1-3 kolo. Na konci mě porážel strhy na zem, ale první tři kola jsem ho měl. Ale je to, jak to je. Zlepším se. Dokázal jsem, že jsem hoden své pozice,“ řekla čtyřka polotěžké váhy o těsné prohře. S odstupem na pozápasové konferenci to zhodnotil znovu a tvrději: „Cítím se zostuzený. Jeden z rozhodčích měl 49-46, kdo si myslí, že je? Vím, že jsem Jonese porazil. Nemusím se na to znovu dívat, já tam byl.“

Související obsahDC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události