MMA

Jones udržel titul, ale v kleci zažil těžké chvíle. Soupeř mu naložil!

Jon Jones na UFC 247 ubránil svůj titul šampiona polotěžké váhy. Nicméně nejlepší MMA zápasník světa vybojoval výhru až v pátém kole a během zápasu zažíval pěkně těžké chvíle. Několikrát byl nahulený a musel od soupeře utíkat. Nakonec přesvědčil rozhodčí díky takedownům a vůli v posledním kole.

Král polotěžké váhy (do 93 kg) a zápasník UFC číslo jedna obhajoval svůj titul proti, do té doby neporaženému, Dominikovi Reyesovi (12-1).

Vyzyvatel do zápasu vlétnul vysokým tempem a v úvodních kolech Jonese (26-1-1NC) několikrát výrazně ohrozil. Ze začátku tlačil na šampiona, který se musel mít na pozoru před nebezpečnou levačkou.
 

Reyes bez debat vyhrál první kolo a i poté pokračoval ve své aktivitě. Nicméně s každou minutou začínal zpomalovat a Jones měl stále větší kontrolu. Na druhou stranu rozhodně nebyl dominantní a za výhru vděčí třem strhům na zem a nasazení v pátém kole, kde z posledních sil tlačil vyčerpaného soupeře.

Zdroj: Profimedia

Vyzyvatel Dominik Reyes zadosti učinil svým slovům, že je všestranný atlet. Jonese napadal, jak svou pověstnou levačkou, tak tvrdými kopy. Několikrát to vypadalo, že Jones půjde na zem, ale šampion se vždy dokázal z nepříznivé situace dostat. Reyes byl v prvních třech kolech aktivnější co do počtu úderů. Ale v posledních dvou kolech se více trefoval Jones.

Související obsah

Statistika souboje Jones vs Reyes:

Signifikantní údery Jones: 104 z 166

Signifikantní údery Reyes: 116 z 259

Takedowns Jones: 2

Takedowns Reyes: 0

Trefené údery na hlavu Jones: 31

Trefené údery na hlavu Reyes: 41

Trefené údery na tělo Jones: 30

Trefené údery na tělo Reyes: 48

Údery v klinči Jones: 3

Údery v klinči Reyes: 7

Související obsah

Jejich duel viděli rozhodčí jednomyslně pro Jonese a to 48-47, 48-47 a 49-46. Jejich rozhodnutí vyvolalo ostrou kritiku, a dokonce se objevují názory, které považují výsledek za zfixlovaný či za krádež.

Tak jako tak, slovo padlo a Jones pojedenácté obhájil titul. Kontroverzní rozhodnutí připravilo půdu pro odvetu, které se nebrání ani jeden z aktérů.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události