Alpské lyžování

Ledecká v Super-G dojela sedmnáctá. Vyhrála Švýcarka Suterová

Ledecká v Super-G dojela sedmnáctá. Vyhrála Švýcarka Suterová
Zdroj: Profimedia

Závod Super-G v německém Garmisch-Partenkirchenu byl velmi těžký, na zledovatělé sjezdovce hned 17 závodnic nedojelo do cíle, nepříjemný pád potkal elitní lyžařky Goggiaovou či vítězku sobotního sjezdu Rebensburgovou. Ester Ledecká se nevyvarovala několika chyb a dojela nakonec na sedmnáctém místě.

Skvělou jízdu předvedla Švýcarka Corinne Suterová, která si držela ideální stopu a bez výraznější chyby dojela do cíle. Na druhou Rakušanku Schmidhoferovou měla náskok 0,43 sekundy. Třetí dojela další Švýcarka Holdenerová.


K vidění byly i dva ošklivé pády lyžařek, které se shodně nacházely na čtvrtém místě ve světovém poháru v disciplíně Super-G. Vítězka včerejšího sjezdu Viktoria Rebensburgová měla na druhém mezičasu ztrátu pouhé jedné setiny na vedoucí Suterovou, ale nezvládla jednu levotočivou zatáčku a po ošklivém pádu skončila v síti. Nějakou dobu nehnutě ležela, nakonec však zvládla z kopce odjet po svých. Při jízdě ale odlehčovala levou nohu, jejíž koleno patrně bylo poraněno.


O kousek níže poté spadla i další skvělá lyžařka Sofia Goggiaová. Ta se zamotala do ochranné sítě tak, že se z ní sama nemohla dostat. Naštěstí i ona následně zvládla dojet do cíle bez pomoci, ale vypadalo to, že má zraněnou ruku.

Související obsah


 

Ester Ledecké se pád vyhnul, ale jízda to nebyla ideální, několik viditelných chyb ji zbrzdilo. Česká závodnice se nakonec vešla do elitní dvacítky, skončila sedmnáctá o 2,06 sekundy za vítěznou Suterovou.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události