Tenis

Comeback jako hrom! Bývalá světová jednička chystá návrat k tenisu

Comeback jako hrom! Bývalá světová jednička chystá návrat k tenisu
Zdroj: Profimedia

Velký návrat se blíží! Tenisová šampionka Kim Clijstersová se chystá po sedmi letech vstoupit opět na profesionální okruh WTA. Svůj comeback uskuteční Belgičanka na turnaji v Dubaji, který začíná 17. února a bude to výjimečná událost.

Třikrát vyhrála US Open, jednou Australian Open, nechybí ji ani tituly z Turnaje mistryň. Přesto trojnásobné mamince nechybí motivace se k bílému sportu opět vrátit. Bývalá světová jednička Kim Clijstersová dosáhla v tenisu skvělých výsledků, ale zároveň vždy chtěla být i vzornou matkou. Nyní chce obě tyto složité disciplíny opět spojit.


„Přijímám divokou kartu do Dubaje. Jsem opravdu nadšená, že se můžu vrátit na kurty a hrát zase zápasy. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím ke hře, kterou tolik miluju. Až se zase ukážu před fanoušky - podpora, které se mi od oznámení comebacku dostalo, byla ohromující," svěřila se svým pocity na Twitteru belgická tenistka.


Jde už o její druhý návrat na kurty. Poprvé se rozloučila s tenisem už ve 23 letech, kdy začala mít zdravotní problémy a navíc toužila po dětech. Zranění vyléčila a na svět navíc přivedla holčičku Jady. Clijstersová se však následně rozhodla vrátit zpátky k profesionálnímu tenisu a jako matka dvouleté dcery si přinesla na okruh WTA skvělou formu, kterou korunovala třemi vítězstvími na grandslamech.
 

V roce 2012 pak přišel druhý konec. Podle jejích slov definitivní. Rodačka z Bilzenu porodila další dva kluky Jacka a Blakea a užívala si rodinného života plnými doušky. Nicméně tenisový červíček ji stále hlodal v hlavě a Clijstersová se tak v minulém roce odhodlala k významnému kroku.


„Co opravdu chci od života? V posledních sedmi letech jsem byla máma na plný úvazek. A milovala jsem to, vážně ano. Ale také jsem milovala život profesionální tenistky. A ten pocit mi chyběl. Takže, proč nezkusit obě věci najednou?“ zveřejnila v emotivním videu svůj comeback.
 

Nyní se její návrat stane realitou. Na prestižním turnaji se navíc muže utkat i s českými tenistkami Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou. Nebude chybět ani momentální vítězka z Austrálie Sofie Keninová.

Související obsah

Je však otázkou, s jakou formou 36letá tenistka do Dubaje přijede, ale trojnásobná maminka už kolikrát dokázala, že tenis hrát opravdu umí. Tak hodně štěstí maminko!

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události