MMA

Reyes si zaslouží odvetu, ale Jonese chce každý. Co bude dál?

Galavečer UFC 247 po napínavém duelu Jones vs. Reyes přinesl mnoho otázek. Šampion sice kontroverzním výsledkem dokázal obhájit svůj titul polotěžké váhy, ale svět MMA čeká, co bude s aktéry hlavního zápasu dál.

Reyes do duelu nastoupil jako neporažený, ale zároveň jako velký outsider. V pětadvaceti minutách ukázal své kvality a s Jonesem svedl naprosto vyrovnaný souboj. Názory na výsledek se rozcházejí. Někdo souboj považuje za nerozhodný, někdo ho vidí ve prospěch vyzyvatele, ale rozhodčí jednomyslně zvolili za vítěze Jona Jonese.
 

Je to práce rozhodčích a nemá to smysl řešit, řekl Dana White. I kdyby chtěl, výsledek zpětně nezmění. Ale co ovlivnit může, je budoucnost svých zápasníků. Oba mají fenomenální kariéru, ale stejně tak je důležité, co bude následovat.

Jon Jones (26-1-1NC)

Zdroj: Profimedia

Král žebříčku pound-for-pound před jedenáctou obhajobou titulu prozradil, že jeho motivace je zapsat se do historie mezi nejlepší atlety světa. Chce vybudovat odkaz, o kterém se bude mluvit i za padesát let. Aby toho docílil, zvažuje přestup do těžké váhy a získání druhého pásu. Tak by se mohl utkat s odvěkým rivalem Danielem Cormierem či současným šampionem Stipem Miocicem. Nicméně ten se momentálně potýká se zraněním oční sítnice a není jisté, kdy bude zápasit.

Související obsah

Na jeho skalp se třese každý zápasník polotěžké váhy. Na příštím galavečeru UFC Fight Night 167 se utká pětka a šestka kategorie do třiadevadesáti kilo. A právě vítěz duelu Corey Anderson vs. Jan Blachowicz 2 je podle sázkových kurzů nejpravděpodobnějším vyzyvatelem nejlepšího MMA zápasníka planety.
 

Dominik Reyes (12-1)

Zdroj: Profimedia

Třicetiletý zápasník postoupil na první pozici polotěžké váhy. Do titulového zápasu nastupoval neporažený a i přes připsání první prohry výkonem přesvědčil o svých kvalitách. Nicméně sám Reyes tvrdí, že Jonese porazil a na pozápasové konferenci si řekl o odvetu. Svým výkonem a předchozími úspěchy by si ji zasloužil. Vždyť Jonese potrápil, jako málo kdo.
 

V opačném případě se nabízí duel s Thiagem Santosem či Anthony Smithem, kteří jsou v žebříčku polotěžké váhy před ním. Navíc oba jmenovaní už s Jonesem zápasili a Santos šampiona trápil stejně jako Reyes. Překonáním jednoho z nich by si mohl vybojovat vysněnou odvetu.
 

Takhle Reyes trápil Jona Jonese:

Odveta Jones vs. Reyes

Druhý zápas by chtěli snad všichni, kdo viděli UFC 247. Reyes dokázal, že je šampionovi rovnocenným soupeřem a je přesvědčený o své výhře. „Definitivně chci odvetu. Vyhrál jsem a bylo to dost kontroverzní. Teď pojedu domů a s Whitem vymyslíme moji budoucnost,“ řekl Dominik na pozápasové konferenci.
 

Jones se odvetě nebrání, neboť si Dominik svým výkonem získal jeho respekt. Ale v takovém případě se musí mít Reyes na pozoru. Jones už několikrát ukázal, že do druhých zápasů nastupuje ještě lepší.

Související obsah

Další MMA galavečer UFC Fight Night 167 a duel Anderson vs. Blachowicz sledujte už 16. února živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události