Biatlon

Pořád chceš závodit o medaile. Teď to tady máš, tak se ukaž, zářil Krčmář!

Pořád chceš závodit o medaile. Teď to tady máš, tak se ukaž, zářil Krčmář!
Zdroj: Profimedia

Zazářili. Fantastický start do světového šampionátu za sebou má biatlonová reprezentace, která si ve smíšené štafetě vyjela bravurní bronzové medaile. Český čtyřlístek po závodě zářil štěstím a důvod k radosti byl velký. Vždyť předvedl nejlepší střelbu ze všech!

Čeští biatlonisté vstoupili do mistrovství světa pravou nohou a v prvním závodě skončili na bedně, což je pro mnohými odepisovaný tým obrovskou satisfakcí. Neskutečným štěstím zářili i sami závodníci, kteří své pocity popsali pro web Českého biatlonu.

„Mé pocity nebyly úplně ideální, ale naštěstí to dobře dopadlo, takže doufejme, že to jde směrem dopředu. Lyže jely skvěle, musím pochválit servis. Pořád tomu nevěřím, ale jsem strašně šťastná,“ hlásala spokojená Eva Kristejn Puskarčíková, která úspěšnou štafetu rozjela.

 

Související obsah

Úkol po ní na svá bedra převzala Markéta Davidová, které se povedlo dotáhnout na špičku. „Hnalo mě, že za mnou ještě jedou další dvě holky. Ve štafetě si člověk hrábne jinak než v individuálním závodě. Ukázali jsme, že jsme také pořád silný tým a můžeme bojovat o nejvyšší příčky,“ hodnotila svůj dílek úspěchu.

Pozici mezi nejlepší trojkou udržel i první z mužů na trati Ondřej Moravec. „Na začátku sezony bych v to nedoufal. V tu dobu jsem nevěděl, jestli na MS vůbec nastoupím. Na štafetách je krásné, že může uspět tým, který není papírově nejsilnější, čímž nechci snižovat naše výkony,“ sálal pětatřicetiletý závodník nadšením.

Zdroj: Profimedia

„Střelba nejlepší ze všech, ale ani běžecky jsme neztráceli. Jeli jsme s nejlepšími a to je klíč k úspěchu,“ radoval se dál reprezentant, jenž už má na svém triku třetí medaili ze světového šampionátu ve smíšené štafetě.

Medialový úspěch dovezl do cíle Michal Krčmář a ani on nešetřil v rozhovoru pro oficiální biatlonové stránky emoce. „Pro mě to bylo poprvé, co jsem ve štafetě střílel o medaili, takže ten stres byl fakt velký. Pak jsem si tu dobitou ránu dvakrát prodýchnul, abych měl jistotu, že ji hned napoprvé dobiji a vyplatilo se,“ popsal rozhodující poslední ránu.

„Říkal jsem si: Celou dobu chceš závodit o medaile, tak teď to tady máš, tak se ukaž,“ oddychl si na stránkách biatlon.cz spokojeně závodník, který navzdory jedné opravě celkem v klidu dosprintoval do hloučku radujících se kamarádů.

Věřme, že medailový úspěch české závodníky patřičně nabudil, a že své umění potvrdí i v dalších závodech, v nichž budou hrát o další cenné kovy a pěkná umístění.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události