MMA

Jones může závidět! Holmová byla oceněna za kariéru bez dopingu

Jones může závidět! Holmová byla oceněna za kariéru bez dopingu
Holly Holm | Zdroj: Profimedia

Užívání zakázaných látek pro zvýšení výkonnosti je stinná stránka vrcholového sportu a MMA není výjimkou. Často se objevují hříšníci, kteří si pomohli dopingem, a kromě suspendace si odnesli i odsouzení fanoušků. Vedle nich je i řada dalších, kteří pravidelně ukazují, že vítězství se dá dosáhnout i čistou cestou. Jednou z nich je i bývalá UFC šampionka Holly Holmová.

Osmatřicetiletá zápasnice je v profesionálním MMA od roku 2011. Během své kariéry dosáhla nevídaných úspěchů. Po příchodu do UFC jako první porazila dlouho vládnoucí Rondu Rouseyovou a získala titul bantamové váhy (do 62 kg). Kromě úspěchů v oktagonu si teď připsala i čestné ocenění, které může znamenat pro mnohé víc, než blyštivý pás.


V rámci nejprestižnější MMA organizace světa absolvovala 51 negativních dopingových kontrol. Za dosažený milník a dlouholetou kariéru bez prohřešku dostala jako první od UFC vyznamenání a originální, na míru šitou, koženou bundu. „Je to čest a jsem vděčná, že dopingové kontroly existují, protože vím, že do klece nastupuji proti někomu, kdo je také čistý,“ komentovala své ocenění Holmová (13-5).

Zdroj: Profimedia

Nikdy jsem ani nechtěla brát jakékoliv látky na podporu výkonu, protože jsem chtěla zjistit, čeho jsem schopná já sama. Při vítězství jsem vždy spoléhala na tvrdou práci a vášeň pro to co dělám,“ pokračovala UFC zápasnice.

Zdroj: Profimedia


UFC viceprezident pro zdraví atletů a výkon vyzdvihnul nejen její výsledky v kleci, ale označil ji i za příklad ostatním sportovcům. „Je to legenda, ale i ukázkový vzor pro společnost. V oktagonu i mimo něj,“ řekl o odkazu bývalé šampionky Jeff Novitzky.

Související obsahPodobný počet úspěšných antidopingových kontrol absolvovali i veteráni UFC Daniel Cormier a José Aldo. Ty hodlá organizace ocenit během následujících galavečerů.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události