UFC

Dámy v kleci řádily! Holmová dominovala a soupeřku bila pět kol

Dámy v kleci řádily! Holmová dominovala a soupeřku bila pět kol
Holly Holmová v kleci dominovala | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram UFC

Druhý UFC galavečer na Fight Islandu je dobojován. Hlavní kartu zahájil ukončením nováček Duško Todorovič, ale následně klec ovládly dámy. Včetně taháku večera, ve kterém bývala šampionka Holly Holmová předvedla naprosto dominantní výkon plný agrese.

Hlavní karta přinesla tři ukončení před limitem a dvě bodové rozhodnutí. Kromě dvou nováčků, proběhly v Abú Zabí dva dámské duely, které přinesly strhující podívanou a posunuly dění bantamové váhy. Veteránky Germaine de Ranamieová a Holly Holmová si připsaly další vítezství a obhájily vrchní dvě pozice v žebříčku.


Výsledky hlavní karty:

Holly Holmová vs. Irene Aldanová – na body

V hlavním zápase večera předvedly dámy hodně akční zápas. Aldanová (12-6) neustále šla dopředu, ale Holmová (14-5) skvěle pracovala se vzdáleností a z ústupu podnikala nebezpečné výpady či soupeřku zastavovala kopy z otočky. K řadě trefených úderům přidala i úspěšné takedowny. Energie zápasnicím nechyběla ani v kolech šampionů, ale s každou minutou byla dominance Holmové stále výraznější. 38letá zápasnice svůj výkon podtrhla agresivním nástupem v závěru pátého kola a připsala si vítězství jednomyslným rozhodnutím (50-44, 50-45, 50-45).
 

Související obsah

Carlos Felipe vs. Yorgan De Castro – na body

Do prvního kola oba nastoupili s rozdílnou strategií. Felipe (9-1) útočil na spodky, zatímco De Castro (6-2) vsadil na kopy na přední nohu. Ve druhém kole zápas nabral na otáčkách a ranaři si vyměňovali krátké kombinace s jasným cílem - ukončit soupeře. K rozhodujícímu úderu však nedošlo. Většina třetího kola probíhala v neaktivním objetí na pletivu, které rozhodčí několikrát přerušil. Bodoví rozhodčí nakonec přisoudili výhru Felipemu jednomyslným rozhodnutím (30-27, 30-27, 29-28).Germaine de Randamieová vs. Julianna Peňová – submise ve 3. kole

Střetnutí mezi jedničkou a čtyřkou bantamové váhy přinesl vyrovnaný duel. O výsledku se rozhodlo až ve třetím kole, kdy si 36letá de Randamieová (10-4) zajistila vítězství. Byť preferuje boj v postoji, předvedla parádní submisi. Peňová (10-4) ji u pletiva nabídla krk a skončila v gilotině. Po chvíli škrcení upadla do mdlob. De Randamieová obhájila svou pozici v žebříčku a v pozápasovém rozhovoru vyzvala k odvetě úřadující šampionku Amandu Nunesovou (20-4).
 

VIDEO: de Randamieová uškrtila soupeřku do bezvědomíKyler Phillips vs. Cameron Else – TKO. ve 2. kole

V UFC debutující Else (10-5) do zápasu nastoupil ostře a v úvodních minutách ohrožoval soupeře celým arzenálem úderů, včetně naskakovaných kolen a kopů z otočky. Phillips (8-1) však na útoky adekvátně odpovídal a po přenesení agresivního zápasu na zem dominoval. V závěru nováčkem otřásl a ve stejném duchu navázal i ve druhé pětiminutovce. Okamžitě po gongu uskutečnil takedown a ležícího Elseho zasypával tvrdými údery, které zastavil až rozhodčí.


VIDEO: Phillips ve druhém kole ukončil Elseho


Duško Todorović vs. Dequan Townsend – TKO. ve 2. kole

I v úvodním zápase hlavní karty nastoupil nováček. 26letý Todorović (10-0) na debut čekal rok a do UFC se zapsal desátým vítězstvím v řadě. V úvodu předvedl agresivní útoky a dobrou práci na střední vzdálenost. Ve druhém kole se mu podařil takedown, postupně přešel obranu soupeře a z dominantní pozice zasypával ležícího Townsenda (21-12). Následně se pokusil o páku na ruku i škrcení, ale po chvíli snažení přešel zpět k drtivým úderům, kterými zápas ukončil.
 

VIDEO: Todorović vstoupil do UFC vítězně:


Související obsah

Další galavečer UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhaeg sledujte příští neděli 11. října na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události