MMA

Knockout Blachowicze viděl Jones na vlastní oči. Co k tomu pak řekl?

Knockout Blachowicze viděl Jones na vlastní oči. Co k tomu pak řekl?
Jan Blachowicz vyzval Jona Jonese Zdroj: Profimedia

Polský zápasník Jan Blachowicz dostál svých slov, když na UFC v Novém Mexiku převálcoval odvěkého rivala Coreyho Andersona. Knockoutem v prvním kole mu vrátil porážku z roku 2015 a vítězstvím potvrdil svou pozici v řadě na titulový zápas. Přesvědčil svým výkonem nejlepšího MMA zápasníka Jona Jonese?

UFC Fight Night 167 zakončoval hlavní zápas Blachowicz vs. Anderson 2. Polák, jak před duelem avizoval, nastoupil ve skvělé formě a neustále soupeře trápil přední rukou. Odvetu rozhodl, když ve výměně úderů trefil rivala smrtícím hákem a ten padl na zem. Blachowicz ihned zamířil k pletivu, na jehož druhé straně přihlížel šampion polotěžké váhy (do 93 kg) Jon Jones a vyměnili si pár slov.
 

Už před zápasem byl vítěz tohoto duelu považován za nejslibnějšího adepta na titulový zápas. Sám Jones řekl, že jako šampion musí zápasit s těmi nejlepšími, aby naplnil svůj odkaz. Po shlédnutí ničivého K.O. se znovu vyjádřil: „Určitě duel zvažuju, ale musí se brát v potaz i odveta s Dominikem Reyesem. Musíme se sejít s vedením UFC. Co se bude dít, je na nich.“

Takhle Blachowicz ukončil Andersona a řekl si o titul:


 

„Blachowicz vypadal dnes dobře a umím si představit, že nás proti sobě UFC postaví. Vždyť jak lépe si říct o titul, než takovým knockoutem. Myslím, že mi organizace brzo zavolá,“ pokračoval Jones o své potencionální výzvě. Ale jak sám šapion zmínil, ve hře je i jeho minulý soupeř Dominik Reyes, který ho na UFC 247 potrápil jako málokdo.

Související obsah

Jones s Reyesem zažil těžké chvíle. Rozhodčí se sice přiklonili k šampionovi jednomyslným rozhodnutím, ale zápas mohl dopadnout ve prospěch každého z nich. Na pozápasové konferenci oba s odvetou souhlasili a ukřivděný Reyes si nepřeje nic jiného.

Související obsah

Mezi TOP zápasníky polotěžké váhy je pořádná tlačenice. Na skalp Jona Jonese si brousí zuby hned několik adeptů a už teď je jasné, že šampiona brzy čeká další těžká obhajoba. A to do hry ještě nevstoupil český samuraj Jiří Procházka.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události