Nový level rasismu! Marega odmítal hrát, zápas stál dlouhých 10 minut

Hvězda fotbalového Porta Moussa Marega má za sebou hodně emotivní večer. Poté, co skóroval na hřišti Vitorie Guimaraes a rozvášnil fanoušky domácích k rasistickým urážkám, dlouhých 10 minut odcházel ze hřiště. Nechutnou scénu sdílí spousta lidí na sociálních sítích a názory na počínání malijského fotbalisty se různí.

Běžela 60. minuta zápasu a Marega dostal Porto do vedení 2:1. Pak ale oslavil trefu tím, že domácímu kotli zdůraznil mimikou a gesty svou barvu pleti. V tu chvíli se ze stadionu začaly ozývat opičí skřeky.

První reakcí na Maregovo gesto byla žlutá karta od rozhodčího. Frustrovaný osmadvacetiletý fotbalista pak ale začal uprostřed hřiště dál odpovídat na atmosféru na stadionu a naznačil, že už hrát nebude. Trvalo však dlouhých 10 minut, než zápas znovu začal.

Na hřiště dokonce musel přijít i trenér Porta Sergio Conceicao, který s Maregou, promluvil a opravdu ho nakonec stáhl ze hry. „Jsme rozhořčení,“ řekl Conceicao novinářům.

„Od chvíle, kdy padl gól, Maregu všichni jen uráželi. Přitom jsme všichni jedna rodina, bez ohledu na národnost, barvu pleti, výšku nebo barvu vlasů. Všichni fotbalisté zaslouží úctu. To, co se ale tady stalo, je pobuřující,“ dodal trenér Porta.

Marega následně zveřejnil na své Instagramové stránce zprávu, v níž vyzval ty, kteří ho uráželi, aby se také zaměřili na arbitry zápasu. „Rozhodčím děkuji, že mě nebránili a že mi dali žlutou kartu, protože jsem obhajoval svou barvu pleti,“ napsal. „Doufám, že tě už nikdy neuvidím na fotbalovém hřišti!“ dodal.

Marega dostal podporu třeba od Ikera Casillase, který s ním v Portu odehrál několik sezon. Další fotbaloví fandové ale dávají vinu i samotnému fotbalistovi, který svým chováním přispěl k tomu, jak to nakonec na stadionu vypadalo.