Hokej

V armádě by záviděli formu! Český talent střílí jeden hattrick za druhým

V armádě by záviděli formu! Český talent střílí jeden hattrick za druhým
Zdroj: Profimedia

V naprosto bravurní formě se nachází český hokejista Matěj Pekař. Po nevydařeném juniorském šampionátu změnil dres a řádí jako uragán. Dva z posledních pěti duelů završil hattrickem a výrazně bojuje o premiérový start v NHL.

Zdá se, jako kdyby jeho nadšení neutuchalo a forma gradovala. Pekař byl po návratu z českého šampionátu vytrejdován v rámci Ontario Hockey League z Barrie Colts do Sadbury.

V původním působišti za sebou nechal hezký obrázek, u nového zaměstnavatel ale nebývale pookřál. Hned zkraje svého nového angažmá se uvedl bravurním způsobem. North Bay sestřelil pěti asistencemi a po boku předpokládané dvojky letošního draftu Quintona Byfielda se začal výrazně ozývat.

 

Související obsah

Především jeho zásluhou se Sadburyjští vyšplhali do čela své divize v jedné z nejlepších juniorských soutěží za mořem. Obdivuhodnou sérii svého družstva započal proti bývalému chlebodárci. Vysoký náskok Barrie Colts vzal za své především díky Pekařově hattricku.

Dvacetiletý talent v následujících dvou zápasech pomohl k triumfu asistencemi, aby na Niagaru vyrukoval s další střeleckou erupcí. Soupeři vyťal políček již v šesté minutě. Během necelé půlminuty zasadil dvě přesné rány.

 

Související obsah

V polovině třetího dějství korunoval výkon druhým hattrickem během jednoho týdne a nastartoval si tak cestu k výšinám. A kdo ví, zda příjmení „Pekař“ brzy neuslyšíme i v zápasech nejslavnější soutěže světa, pro kterou jej draftovalo Buffalo.

Pokud by Sabres ztratili šanci bojovat o play-off, pak není nereálné, že by se turnovský rodák dostal do NHL ještě letos. Za svou snahu by si to rozhodně zasloužil.

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události