Hokej

Wow! Mladík Myšák nadchl Kanadu, stihl udělat pět bodů za třetinu

Wow! Mladík Myšák nadchl Kanadu, stihl udělat pět bodů za třetinu
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejtalentovanějších českých hokejistů současnosti. Teprve sedmnáctiletý zelenáč Jan Myšák začíná naplno prokazovat svůj potenciál i v zámoří. Naposledy uhranul fanoušky kanadského celku Hamilton Buldogs, za jehož tým zaznamenal pět bodů v úvodní dvacetiminutovce.

Od exlitvínovského hokejisty to byl opravdu úžasný počin. V jedné z nejkvalitnějších kanadských juniorských soutěží odehrál doslova třetinu snů.

Proti Niagara IceDogs otevřel skóre po necelých dvou minutách. Následně přidal ještě další dvě trefy a v čase 11:26 měl už na svém kontě hattrick. Svůj parádní hokejový výkon korunoval ještě dvěma přihrávkami a Buldogs tak odcházeli do kabin s vedením 6:2


Pětibodový hrdina utkání pak se svými spoluhráči dovedl tým k pohodlnému vítězství 9:4 a mohl si vyslechnout ovace ze všech stran. Po příchodu z české extraligy totiž začíná úřadovat i za velkou louží. Po sedmi zápasech v dresu Hamiltonu má na kontě devět bodů, z toho sedm gólů.

Momentálně sedmý tým Východní konference OHL si Myšáka všimnul na juniorském šampionátu v České republice. Domácí reprezentace sice velký úspěch nezaznamenala, když skončila ve čtvrtfinále na hokejkách Švédska, nicméně právě litvínovský rodák patřil k tomu lepšímu, co mohla naše U20 nabídnout.

Související obsah

Díky svým výkonům se nakonec stěhoval po dvou sezonách strávených v Tipsport extralize do zámořského týmu Buldogs, kde působí druhou sezonu také jeho aktuálně zraněný reprezentační kolega Jan Jeník a má skvělé statistiky.

Za 27 zápasů má na kontě 56 kanadských bodů. Uvidíme, na kolik bodů se dostane jeho o dva roky mladší kolega. Myšák má start zatím perfektní.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události