Biatlon

Moravec a spol. selhali na střelnici. Dvanácté zlato z MS bere Fourcade

Ondřej Moravec - ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Čeští biatlonisté ve vytrvalostním závodě nenavázali na své reprezentační kolegyně, které byly v úterý v top 10. Nejlepší byl šestnáctý Ondřej Moravec. Michal Krčmář obsadil třiadvacátou příčku. Závod na 20 km vyhrál Francouz Martin Fourcade, pro nějž to je dvanáctá zlatá medaile na světovém šampionátu. Stříbro vybojoval Nor Johannes Thingnes Bö, bronz pak Rakušan Dominik Landertinger.

Po úterním výborném výsledku, přišlo v českém táboře velké vystřízlivění. Biatlonistům se nedařilo převážně ve střelbě. Moravec s Krčmářem udělali tři chyby, Jakub Štvrtecký chyboval šestkrát a Michal Šlesingr dokonce sedmkrát. Navíc ani v běhu nepatřili mezi nejlepší.

Boj o prvenství znovu svedli Fourcade s J.T. Bö. Oba dva minuli jeden terč na čtvrté položce, ale Nor navíc jednou chyboval při druhé zastávce na střelnici. V cíli pak Fourcade byl rychleji o 57 sekund.

Zatímco jejich souboj se očekával, třetí místo je velké překvapení. Bronz vybojoval Rakušan Landertinger, který z 20 terčů minul jen jediný.