Biatlon

Davidová je ve vytrvalostním závodě osmá, vyhrála Italka Wiererová

Davidová je ve vytrvalostním závodě osmá, vyhrála Italka Wiererová
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa v biatlonu konané v italské Anterselvě přichystalo šestý závod. Po smíšené štafetě, sprintech a stíhačce mužů i žen byl na programu vytrvalostní závod žen na 15 kilometrů. Češky v závodě nezklamaly. Davidová i Kristejn-Puskarčíková skončily v první desítce. Druhou zlatou medaili bere domácí závodnice Dorothea Wiererová.

Eva Kristejn-Puskarčíková rozjela závod skvěle. První dvě střelby zvládla bezchybně a průběžně figurovala na předních pozicích. Bohužel na třetí položce jednou minula, což ji stálo boj o medaile. Na čtvrté střelnici sice Kristejn-Puskarčíková byla opět bezchybná, jenže její běžecký výkon nebyl nijak oslnivý. Výtečnou střelbou si ale vybojovala krásné desáté místo.


Markéta Davidová předváděla špičkový běžecký výkon, jenže při svých prvních třech střelbách vždy jednou minula, takže si dojela pro konečnou osmou příčku.


Lucie Charvátová bohužel nenavázala na svůj skvělý výkon ze sprintu. Její šance na dobré umístění vzaly za své hned při první střelbě. Napoprvé vleže minula třikrát, při dalších střlbách přidala další tři chyby, což jí nakonec stačilo na čtyřicáté šesté místo.

Související obsahČtvrtou českou zástupkyní byla jednadvacetiletá Tereza Vinklárková. Ta při své premiéře na seniorském mistrovství světa nezklamala, když si po čtyřech chybách dojela pro 62. pozici.


Mistryní světa se po triumfu na stíhačce stala i ve vytrvalostním závodě domácí biatlonistka Dorothea Wiererová. Při prvních dvou střelbách sice trefila jen čtyři terče z pěti, jenže i s dvěma trestnými minutami si vybojovala zlato.


Druhá skončila o 2,2 vteřiny Němka Vanessa Hinzová, ta třemi střelnicemi projela bezchybně, ale v závěrečné střelbě vestoje jednou minula. Přesto je pro ni druhé místo parádním výsledkem.

Související obsahBronzovou medaili ukořistila Norka Roeiselandová. Ta stejně jako Wiererová minula dvakrát, ale zaostala za ní o necelých 16 vteřin.

Výsledky vytrvalostního závodu žen na 15km:

1. Dorothea Wiererová 43:07,7 (2 chyby)
2. Vanessa Hinzová +2,2 (1)
3. Marte Olsbuová-Roeiselandová +15,8 (2)
.........................
8. Markéta Davidová +1:30,7 (3)
10. Eva Kristejn-Puskarčíková +1:32,6 (1)
46. Lucie Charvátová +5:06,3 (6)
62. Tereza Vinklárková +6:27,3 (4)

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události