Tenis

Roger Federer musí na operaci! Kvůli ní vynechá French Open

Roger Federer musí na operaci! Kvůli ní vynechá French Open
Zdroj: Profimedia

Dvacetinásobný grandslamový šampion Roger Federer překvapil všechny tenisové fanoušky šokující zprávou. Místo absolvování části sezony na antuce se rozhodl podstoupit operaci kolene a přijde tak o French Open.

Fenomenální švýcarský tenista vstoupil do nové sezony ve výborné formě, kterou symbolizoval postupem do semifinále na Australian Open, kde nakonec skončil na raketě pozdějšího vítěze Novaka Djokoviče. Nyní se však před začátkem antukové části sezony odhodlal k radikálnímu kroku.

Místo plánované účasti na turnajích ATP, kam patřil mezi favority, se rozhodl podstoupit operaci kolene. „Moje pravé koleno mě trochu trápilo. Doufal jsem, že bolest zmizí, ale po lékařské prohlídce a konzultaci s týmem jsem se rozhodl podstoupit artroskopickou operaci ve Švýcarsku,“ vyjádřil se 38letý tenista na sociálních sítích, kde zároveň dodal, že z toho důvodu vynechá plánované turnaje v Dubaji, Indian Wells, Bogotě a Miami.

Kromě toho nebude startovat ani na druhém grandslamu sezony French Open, kde slavil vítězství v roce 2009.

„Jsem vděčný za podporu všech. Nemohu se dočkat, až si zase zahraji. Uvidíme se na trávě!“ dodal velký Fedex, který očekává, že se vrátí v plné formě na svůj nejoblíbenější turnaj, slavný Wimbledon.

Související obsah

Ten však začíná hned tři týdny po Rolland Garros, je tedy otázka, zdali se stihne Federer naplno uzdravit a zkusí získat už devátý titul na londýnském grandslamu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události