Box

Fury je král! Wilder byl bit jako žito. Konec přišel v sedmém kole

Gong ukončil nejočekávanější zápas současného boxu. V ringu o pás WBC a o pomyslný status nejlepší těžké váhy světa se postavili Deontay „Bronzový Bombarďák“ Wilder a Tyson „Cikánský Král“ Fury. Velkolepá show, která začala už šarvátkou na tiskovce, pokračovala nástupem boxerů a po dlouhém čekání vyvrcholila mezi provazy!

Tyson Fury (30-0-1) porazil v odvetném zápase Deontaye Wildera (42-1-1). Několikrát Bronzového Bombarďáka srazil na zem a v sedmém kole rozhodčí ukončil zápas. Wilder poprvé v kariéře ochutnal porážku.
 

Poprvé se střetli v prosinci 2018. Tyson Fury si postupně razil cestu na vrchol po nuceném dvouletém odpočinku. Po překonání psychických problémů úspěšně absolvoval dva zápasy a dostal šanci na titul od Bronzového Bombarďáka. Nicméně Wilderovi se jejich střet málem stal osudným. Fury jej ve většině kol přeboxoval, naštěstí se mašině na knockouty povedlo soka dvakrát srazit na zem a tím vyrovnal počet získaných kol. Z prvního duelu tak odešli oba s první vadou na kráse bezchybného rekordu.

Zdroj: Nova Sport

O čtrnáct měsíců později v Las Vegas podruhé změřili síly, aby po předchozím remízovém výsledku rozhodli, kdo je nejlepší. Fury nenaplnil svou predikci o ukončení ve druhém kole, nicméně v prvních kolech byl lepší a Wildera úspěšně trefoval. Vyhrocený zápas pokračoval i po gongu, kdy si po druhém kole vyměnili sérii úderů.

Související obsah

Fury byl agresivnější než v prvním zápase a na konci třetího kola dal největšímu ranařovi historie ochutnat vlastní medicínu. Cikánský Král srazil Wildera na zem a pro něj to bylo teprve druhé počítání v profesionální kariéře. Následovaly další dva knockdowny, ale ani jeden nebyl počítán, neboť je sudí Kenny Bayless posoudil jako zakopnutí.

Zdroj: Profimedia

Nicméně Fury nepřestával útočit a Wildera několikrát shodil na zem. Vysoké tempo oba boxery stálo hodně sil a už po konci čtvrtého kola vypadali značně unavení. Bronzový Bombarďák zažil nejtěžší chvíle své kariéry a sotva stál na nohou. V sedmém kole přišel z šampionova rohu ručník a rozhodčí zápas ukončil.

Furymu se nová taktika vyplatila. Wilderovi nedal možnost připravit si smrtící pravačku a  vyhrál technickým knockoutem. Zůstal neporaženým a odnesl si pás WBC. Po zdolání největšího ranaře historie se nabízí už jen jediný souboj, a to s držitelem pásů WBO, WBA, IBF a IBO Anthonym Joshuou (23-1).
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události